Yüksek Kolesterolü Olanlara İlaç Gibi Geliyor! Maydanoz Kürü Tarifi!

Yüksek Kolesterolü Olanlara İlaç Gibi Geliyor! Maydanoz Kürü Tarifi!

Kolesterol problemi olanlara öneriliyor. Maydanoz kürünü yirmi gün boyunca istikrarla uygulayanlar hayatlarına çok daha sağlıklı devam ediyorlar. Kolesterol sorunu yaşayanlar mutlaka denesin. Kolesterol düşüren maydanoz kürü tarifi

Kolesterol sorunu erken yaşlarda görülmez ancak ilerleyen yaşlarda yavaş yavaş ortaya çıkan ve hayatı kötü etkileyen bu rahatsızlığa karşı dengeli beslenmek önem taşımaktadır. Maydanoz kürü ile de bu rahatsızlığa karşı önlem almak mümkün.

Kolesterol problemi yavaş yavaş dengesiz beslenme ile ortaya çıkar ve çeşitli kan damar yolu rahatsızlıklarına davetiye çıkarır. Yaşamın iplerini elinde tutan kolesterolden korunmak için de yapılması gereken ilk şey düzenli beslenmektir. 

Gıdalara dikkat

Klasik gelecek olsa bile kolesterol problemi yaşamamak için aşırı tuzlu ya da yağlı gıdalardan uzak durmak gerekiyor. Sağlığın öneminin daha çok anlaşıldığı bugünlerde kendinize bir iyilik yapın ve yemek pişirmeye biraz vakit ayırmaya çalışın.

Sebze yemeklerine karşı önyargılarınızı yıkın

Sebze ağırlıklı ve sağlıklı yemekler sanıldığı ya da önyargıların bulunduğu gibi lezzetsiz değildir. Bu nedenle tatlarını beğenebileceğiniz ve severek tüketebileceğiniz sebze yemeklerini keşfedin ve yavaş yavaş hayatınıza sokmaya başlayın.

Ne yersen o'sun

Bunun yanında vücudunuza soktuğunuz gıdalara da dikkat edin. Ne kadar canınız çekse bile aslında vücudunuza alacağınız her sağlıksız gıda yaşlanmaya başladığınızda karşınıza çıkarak bazı bedeller ödetecektir. Boşuna "ne yiyorsan ona dönüşürsün" demiyorlar. Bu nedenle mutlaka egzersize ağırlık vererek sağlıklı bir hayat yaşamaya yavaş yavaş başlayın.

Doktora danışarak hareket edin

Kolesterol için ise maydanoz kürünü deneyebilirsiniz. Mutlaka doktoruna danışarak yapacağınız bu kür sayesinde yüksek kolesterolden kurtulabilirsiniz. 

Maydanoz Kürü Tarifi

Maydanoz kürünü yapmak için on beş dal maydanozu ilk adımda iyice yıkayın. Bir limonun suyunu sıkın ve yarım su bardağı da su hazırlayın. Maydanozları saplarından ayıklamadan limon suyu ve su ile beraber blenderdan geçirin. 

Blenderdan çıkan karışımı ise her sabah aç karnına tüketin. Ancak buradaki önemli nokta, kahvaltıdan önceki yirmi dakikada tüketmektir. Sakın kürü kullandıktan sonra saatlerce aç kalmayın. Yirmi gün süren bu kürle beraber rahatsızlığınıza şifa bulabilirsiniz.

İlgili Haberler