Yumurta Akını Saçınıza Sürün ve Bekleyin! Sonrasında O sorunu Geçiriyor ve Saçları..

Yumurta Akını Saçınıza Sürün ve Bekleyin! Sonrasında O sorunu Geçiriyor ve Saçları..

Güzel bir görünüm için güzel saçlar şart. Her şeyden önce dış görünüşü değiştiren en önemli noktadır saçlar. Peki nasıl güzel saçlara sahip olunur? İşte saç sağlığı için yumurta akı mucizesinin ayrıntıları..

İçinde birçok katkı maddesi olan bakım ürünleri tonlarca para verip kullanılıyor. Saça ne kadar etkileri var tartışılır. Doğanın insanlara sunduğu güzelliklerin en saf haliyle bakım yapmak için kullanılması en mantıklı yöntemdir. İçinde hiçbir katkı maddesi olmayan tereddüt etmeden kullanılabilecek bir sürü güzellik varken pahalı bakım ürünlerine para saçmak mantıksız. Peki nedir bu güzelliklerden biri? Her zaman göz önünde olan, kahvaltıda eksik olmayan yumurta. Yumurta akının saçlara oldukça fazla faydası vardır. Doğal bakımın yerini hiçbir bakım alamaz.

 

Artan iş yoğunlukları buna bağlı artan stres çoğu insanda etkisini saçlar üzerinde gösteriyor. Çevresel etmenler, zararlı güneş ışınları, ısılı saç şekillendirme aletleri ve kadınların olmazsa olmazı boyalar saçı oldukça yoruyor. Çoğu kişi sağlıksız duran saçlarını kestirip kurtulacağını sanıyor lakin bu etmenler devam ettikçe saçlar yine sağlığını yitiriyor. İşte bu noktada yapılması gereken doğru, doğal ve düzenli bir saç bakımı. Saç bakımında en çok tercih edilenlerden ise yumurta akıdır.

Derideki nem kaybını önler. Yumurta akı ile çeşitli saç maskeleri yapmak da mümkün. Örnek verecek olursak yumurta akı, yoğurt maskesi. Beyazı alınan yumurta iyice köpük hale gelene kadar çırpılır ve üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt katılır. Sonrasında çırpmaya devam edilir. Saçlarınız uzunsa bu malzemeleri iki katında kullanmalısınız. Hazırlanan maske saç diplerine masaj yapılarak uygulanır. Saça maske uygularken masaj yapmak kan dolaşımını hızlandıracaktır.

Uyguladıktan sonra saçlarınızı bir streç film ile sarınız. Daha sonra yapmanız gereken 30 dakika beklemek. Süre sonunda ılık suyla saçlarınızı yıkayınız. Bakımdan sonra saçlarınıza zarar veren işlemleri uygulamaktan kaçının. Vücut için de oldukça yararlı olan yumurta saçlarınızı besler ve sağlıklı hale getirir. Protein, sülfür, biotin gibi saçın ihtiyacı olan çoğu şeyi bünyesinde barındırır. Bunlar sayesinde saç foliküllerini güçlendirir.  Çoğu kişinin sıkıntı çektiği saç dökülmesini önler. Saçı onararak sağlıklı ve parlak saçlar ortaya çıkar.

Yumurta C vitamini haricinde bütün vitaminleri içerisinde barındırır. Saçlarının uzamasını isteyen kişilerin kesinlikle kullanması gereken bir bakımdır. Peki ya sarısı işe yaramıyor mu? Yumurta sarısı ise kırıkların oluşmasını önler ve saçı onarır. Yumurta sarısında bulunan A vitamini sebum üretimini destekler ve saçın kurumasını engeller. Kepeği önler. Yumurta B1, B2, B12, biyotin, kolin, pantoteknik asit ve niasin  gibi vitamin ve minarellerden oluşur. Bu vitamin ve minareller saç için oldukça önemlidir. İçeriğindeki güçlü protein saç foliküllerini etkin bir şekilde uyarır.

 

Yumurta akı ve besleyici yağlar bir araya getirilip maskeler oluşturulabilir. Örneğin zeytin yağı ve yumurta akı maskesi saç için oldukça besleyici olacaktır. Yumurta akı ve limon suyu da kullanılabilir. Düzenli kullanım sonucu her türlü doğal bakımdan sonuç alınır. Sağlık sabır gerektirir. Saç sağlığı içinde; olduğunca doğal ve düzenli bakım yapmak saçların uzamasına ve sağlıklarına kavuşmasında neden olur.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURMAYA YARAYAN BAŞKA MUCİZE BİLGİLER İSE ŞU ŞEKİLDEDİR

Sizlerle saç dökülmesini durduran formülleri paylaşmak istiyoruz. Eminiz işinize yarayacak bu yöntemler sayesinde saç dökülmeniz duracaktır..

Sizde mutlaka uygulamalısınız

Saç, dış görünüşünüzün en büyük elemanlarından birisidir. Kadın veya erkek fark etmeden herkes saç dökülmesi ile karşı karşıya gelebilir

 İlk olarak bu sorunun bir hastalık olduğu bilinmelidir. Bu sorun hastalık olduğu için uygulayabileceğiniz bazı tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Erken teşhis saç dökülmesi önleme adımlarının ilki olarak görülmelidir. Bu hastalığı ne kadar erken teşhis ederseniz çözüm üretme ihtimaliniz de o kadar artmaktadır. Ulusalpost'da yer alan habere göre:  Saç dökülmesi önleme adına bazı çözümler üretebilir ve bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Saç dökülme önleme adımlarını kısaca yazmak gerekirse;

- Zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı ile saç köklerinize masaj yapabilirsiniz.

- Saç dökülmesi önleme adına saçınıza en uygun şampuanı kullanmalısınız. Yanlış şampuan kullanımı kepeklenmelere ve saçlarınızın güçsüzleşmesine neden olmaktadır.

- Saçınızı en fazla 3 günde 1 yıkamalısınız. Daha uzun sürelerde saçınızı yıkamaz iseniz saçlarınız yağlanır ve saç kırıklarınız artar.

- Saçınıza kesinlikle jöle, saç spreyi ve vaks gibi kimyasal ürünler sürmemelisiniz. Bu ürünler saç köklerinizi güçsüzleştirir.

- Vitamin eksikliği saç dökülmesinin en büyük sebeplerindendir. Bu yüzden düzenli ve size iyi gelecek yemekler yemelisiniz. Gerekirse vitamin takviyesi almalısınız.

- Banyo sonrası gerekmedikçe saç kurutma makinası ile saçınızı kurutmayın. Saçınızı havlu ile kurulamalısınız. Fön makinası saçınızda kırıkların oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca saç köklerinizi yakarak güçsüzleşmesini sağlamaktadır.

- Kokulu sardunya yapraklarını 15 ile 30 dakika arasında kaynatarak saçınızı bu su ile durulayabilirsiniz. Bu yapraklar güçsüz ve kırılgan saçların tekrar düzelmesini sağlamaktadır.

- Sadunya yaprağı ile aynı şekilde biberiye dallarını da kullanabilirsiniz.

- Saçınız için ayrıca bitkisel şampuan ve serum setlerini de kullanabilirsiniz. Bu şampuanlar içerisinde Biyokür kendisini kanıtlamış bir markadır.

Saç dökülmesi önleme adına Biyokür şampuan ve serum setlerini kullanabilirsiniz. Biyokür klinik olarak onaylanmış bir bitkisel ilaçtır. İçeriğinde bulunan 45 farklı bitki özü ile saç köklerinizin güçlenmesini sağlamaktadır. Düzenli kullanımlarda Biyokür şampuan ve serum seti saç dökülmesini önlemektedir.

İlgili Haberler