Yumurta Kaynatılan Suyu Dökmeyin Böyle Kullanın O sorun geçiyor

Yumurta Kaynatılan Suyu Dökmeyin Böyle Kullanın O sorun geçiyor

Kaynamış Yumurta Suyunun Daha Önce duymadığınız şaşırtan bir etkisi ortaya çıktı. Mutlaka bilgilenin

Kaynamış Yumurta Suyunu Genelde Çöpe Döküyoruz. Oysa bu çok hatalı bir uygulama.

Hemen hemen herkes evinde hergün olmasa bile yumurtayı haşlayarak tüketmeyi sever.

Kimisi artık makine kullanımıyla yumurtaları pişirsede hala eski usul kaynamış yumurta kullanan çok.

Demlik veya cezvede..

İşte şimdi sizlere bundan söz edeceğiz. Kaynattığınız Yumurtanın Suyunun Dökülmemesi gerektiğini senelerce hata yaptığınızdan söz edeceğiz.

Sizlerde bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşarak onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz:

Haşlanmış yumurta genç yaşlı herkesin severek tükettiği bir yiyecektir. Özellikle doktorlar günde 2 adet haşlanmış yumurta ile başlanılması gerektiğini belirtirler.

Haşlanmış yumurta tok tutan bir besin olması nedeniyle kilo vermek isteyenler için ise başlıca önemli bir kaynaktır. Spor yapan gençlere protein tozu kullanmak yerine uzmanlar her fırsatta haşlanmış yumurta tüketmeyi önerirler.

Çünkü yumurta mükemmel bir protein kaynağıdır. Kas ve kemik sağlığı için faydalı bir besin olan haşlanmış yumurta aynı zamanda iyi bir mide dostudur.

İçerisinde barındırdığı besin ve vitaminler açısından zengin bir yiyecek olan haşlanmış yumurtayı ister sade tüketin ister salatasını yapın her türlü lezzetli.

Ulusalpost.com'da yer alan habere göre :Ancak bu bulnmaz mucizenin suyununda faydası çok fazla. Eğer yumurtayı makinede haşlıyorsanuz elbette suyu olmayacak o yüzden demlik veya benzeri bir araçta haşlarsanız eğer aşağıdaki bilgiler doğrultusunda mutlaka uygulamaları yapın ve arkadaşlarınızı bilgilendirin.

Yumurta kaynattığınız suyun faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. Kimsenin aklının ucuna bile gelmeyecek mucizevi faydaları okuyunca çok şaşıracaksınız!

Türk milleti olarak yumurtayı çok sever ve kahvaltılarımızdan eksik etmeyiz. Haşlanmış yumurtanın sağlığımız için oldukça faydalı olduğunu zaten biliyoruz. Aynı şekilde yumurta kaynattığımız suyun faydalarını da okuyunca şaşıracaksınız.

Daha Canlı Saçlar!

Yumurta kaynattığınız suyu ılıttıktan sonra saçlarınıza dökün. Bol miktarda protein içeren yumurta suda kaynatıldığında protein çözülür ve saçlarınız oldukça canlı görünmesine yardımcı olur.

Özellikle de kuru saçlar için faydalı bir ilaçtır diyebiliriz. Yumurta suyu ile daha parlak ve ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.Yumurta Kabuğu ile Kireci Temizleyin!

Kaplardaki kireçleri yok etmek için de yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Kireçli kabın içerisine yumurta kabuklarını alıp kaynatın. İçerisine de biraz sirke dökün. Kirecin ortadan kalktığını göreceksiniz. Yumurta kabuğu ve sirke ile kimyasal maddeler kullanmaya bir son verebilirsiniz.

Sonraki Haber - Metropoll araştırmanın son anketi AKP'yi üzecek - TIKLAYIN

ULUSALPOST