Yumurtanın bütün yararını bünyenize katıyor. Yumurtayı böyle yemelisiniz çünkü...

Şifa deposu yumurtanın bilinmeyen bir yararı daha çıktı. Ancak yumurtayı doğru bir şekilde tüketmek gerekiyor. Sağlıklı yumurta nasıl yenir? İşte bilmeniz gerekenler

Yumurtanın bütün yararını bünyenize katıyor. Yumurtayı böyle yemelisiniz çünkü...
Yayınlanma Tarihi : 11 Aralık 2020 18:35

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan yumurta yüksek besin değerine sahip bir yiyecektir. Sadece biz insanlar değil hayvan dostlarımızda yumurtayı çok sevmektedir. Özellikle kediler yumurtanın sarısına bayılmaktadır..

YUMURTA çeşitli tariflerle hazırlanıyor olsa da yumurtanın en sağlıklı hali haşlanmış halidir. Özellikle günde 2 adet yenilen yumurta sağlığımıza adeta sağlık katmaktadır.

Yumurta bünyesinde zengin mineraller barındırır. Yüksek oranda en ucuz protein kaynağı olan yumurta sağlığımız açısından sayısız faydalara sahiptir.

Yumurtaya karşı herhangi bir alerjiniz yoksa günde 2 adet haşlanmış yumurta tüketmeye dikkat edin.. 

Bağışıklık sistemini destekleyen yumurta virüs ve mikroplara karşı vücudumuzu korumaktadır. Vücudumuza enerji veren yumurta aynı zamanda kemik erimesine karşı tam koruma sağlayarak kas oluşumunu desteklemektedir..

Yapılan araştırmalarda karaciğerdeki toksinleri arındırdığı ortaya çıkan yumurta aynı zamanda vücudumuzda meydana gelecek kalp krizi ile inme gibi rahatsızlıklara karşı koruma sağlar. Ayrıca günde 2 adet haşlanmış yumurta yiyerek bunama riski de en aza indirilir

Yumurta Haşlarken çatlaması nasıl önlenir?

Herkesin merak ettiği bir başka detay ise haşlanmış yumurta yaparken yumurtanın çatlamasının nasıl önlendiği konusudur.

Bunu çok kolay bir yöntemle engelleyebilirsiniz. Yumurtanın kaynatırken çatlamaması için tek yapmanız gereken kaynama suyuna bir kaç damla limon veya sirke damlatmaktır. Bu yöntem sayesinde kaynattığınız yumurtalar çatlamayacaktır.. 

İlgili Haberler