Yumurtayı Haşladıktan Sonra Buz Dolu kaba koyun ve sonra yiyin O sorun geçiyor..

Yumurtayı Haşladıktan Sonra Buz Dolu kaba koyun ve sonra yiyin O sorun geçiyor..

Haşlanmış yumurtayla ilgili daha önce duymadığınız sıradışı bilgiler. Bu Pişirme tekniği sizi şaşırtacak..

Haşlanmış yumurta günümüzde en faydalı yiyecekler arasında. Protein bakımından doğal bir depo olan yumurtayı mutlaka çocuklarımıza yedirmeli ve alışkanlık haline getirmelerini sağlamalıyız

Japonya'da örneğin güne mutlaka insanlar iki yumurtayla başlarlarmış. Bizler ise yumurtayı genelde haşladıktan sonra 1 adet yemeyi tercih ederiz.

Ne kadar yerseniz yiyin hiç bir zararı olmayan aksine faydası olan hatta doyurucu etkisiyle kilo vermek isteyenlerin bile işine yarayan yumurtayla ilgili daha önce duymadığınız sıradışı bilgilerden bahsedeceğiz.

Sizlerde mutlaka arkadaşlarınızla paylaşmalısınız.

YUMURTA SUYUNA KARBONAT KOYUN:

Haşlanmış yumurta hazırlanırken suyun içine bir çay kaşığı karbonat eklemek kabukların kolay soyulmasını sağlar. Yumurtanızın suyuna sirke eklemek de aynı sonucu verir. Sirke yumurtanın kabuğundaki kalsiyumu sökerek kabuğun soyulmasını kolaylaştırır.

YUMURTALARIN ÇATLAMAMASI İÇİN ÖNERİ:

Yumurtaları haşlarken bazen suyun içerisinde çatlayan yumurtalarla karşılaşabiliyoruz. Bunun nedeni bütün yumurtaların bulunduğu havadaki kabarcıkta yatıyor. Bazı yumurtalar küçülürken bazıları büyüyor. Hava ısıdan genişleyince yumurtalar kırılıyor. Yumurtalarınızın çatlamasını önlemek için, yumurtaları pişirmeden 1-2 saat önce buzdolabından çıkarın ve oda sıcaklığında bekletin.


YUMURTAYI ÇOK DAHA KOLAY SOYMAK İÇİN BUZLU SU:

Mükemmel bir yumurta için, buz gibi suyun içinde yumurtalarınızı bekletebilirsiniz. Yumurtalar haşlandıktan sonra sıcak sudan alıp buzlu suya atın. Buzlu su yumurtanın kolayca soyulmasını sağlar. 

Görüldüğü gibi bilgilerin her biri birbirinden harika. Sizlerde yumurtayla ilgili bu bilgileri mutlaka arkadaşlarınızla paylaşın:

Kaynak: Milliyet - Pembenar

İlgili Haberler