Yunanistan Uluslararası Seyahat Kısıtlamasını Uzattı, Karantina Süresini Artırdı

Yunanistan Uluslararası Seyahat Kısıtlamasını Uzattı, Karantina Süresini Artırdı

Yunanistan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılması önlemek amacıyla uluslararası seyahat kısıtlamasını 21 Ocak gece yarısına kadar uzattı.

Yunanistan Hükümeti, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasının önüne geçmesi amacıyla uluslararası uçuşlara getirilen kısıtlamaları 21 Ocak 2021 tarihine kadar uzattı. 

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında uluslararası uçuşlara getirilen kısıtlamaların 21 Ocak 2021 gece yarısına kadar uzatıldığı bildirildi. Yunanistan'a gelen tüm yolcuların, ülkeye varışlarından önce 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olanları da kapsayan kısıtlamalar 21 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldığı da bildirildi. Yeni kısıtlamalar kapsamında yabancı yolcuların karantina süresi 7 güne çıkarıldı. İngiltere'den gelen yolculara ise varışlarında koronavirüs testi yapılacak. 

Yunanistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 5 bin 146 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde toplamda 142 bin 777 koronavirüs vakası kaydedildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

En Yeniler