Yürekleri Sızlatan Son İstek! Rasim Öztekin ölmeden önce en çok onu istemiş! Şimdi Herkes O diziyi..

Yürekleri Sızlatan Son İstek! Rasim Öztekin ölmeden önce en çok onu istemiş! Şimdi Herkes O diziyi..

Usta oyuncu Rasim Öztekin ölümüyle herkesi üzdü! Ölmeden önce bir TV Dizisi için talepte bulunmuş. Herkesi derinden yaralayan o gelişmenin ayrıntılarını derledik..

Babacan bir adamdı Rasim Öztekin. Oynadığı rollerin hakkını veriyordu. Usta bir oyuncuydu. Herkes tarafından sevilen bir isimdi. Onun için yazılacak çok şey var aslında. Ancak buralara sığmaz.

Sanat dünyasının kaybı bu  yüzden çok büyük.

Rasim ÖZTEKİN'İN ölmeden önceki son isteği herkesi derin bir  üzüntüye boğdu. O istek gerçekleşecek mi gerçekleşmeyecek mi bilinmiyor ama.

İnsanın içini sızlattığı kesin. İşte Rasim Öztekin'in son isteğiyle ilgili haberimizin ayrıntıları.

Usta oyuncu Rasim Öztekin 8 Mart tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Son isteği ise severek dinlediği bir şiirin Seksenler dizisinde kullanılması oldu.

Tiyatronun duayen isimlerinden Rasim Öztekin ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Usta oyuncunun ani vedası sanat dünyasını yasa boğdu. 1959 doğumlu olan Rasim Öztekin henüz 62 yaşındaydı. Geçirdiği kalp krizine dayanamayan oyuncu için tüm müdahaleler uygulandı ancak yapılan müdahalelere olumlu yanıt alınamadı.

1615283617830-sss.png

Rasim Öztekin’e geçen yıl kalp pili takılmıştı. Takılan kalp pili nedeniyle tiyatro yapması uygun görülmeyen oyuncu, kendisine verilen İsmail Dümbüllü’nün kavuğunu Şevket Çoruh’a devretmiş ve tiyatro yapamamasından duyduğu üzüntüyü dile getirmişti.

Halihazırda rol alıyor olduğu Seksenler adlı dizide Fehmi Baba karakterini canlandıran Rasim Öztekin’in, dizinin yapımcısı Birol Güven’e kalp krizi geçirmeden dakikalar önce mesaj attığı ortaya çıktı. Attığı mesajla Birol Güven’e, İbrahim Sadri’nin “Kuş Hatıraları” adlı şiirini göndermiş olan Rasim Öztekin, bu şiirin Seksenler dizisinde kullanılabileceğini yazmıştı. Birol Güven, şiirin videosunu “Rasim Öztekin’e saygıyla” notu ile paylaştı.

Öte yandan şiirinin usta oyuncu Rasim Öztekin tarafından beğenildiğini ve bu şiirin onun ölmeden önceki son isteği olduğunu öğrenen İbrahim Sadri, duayen oyuncu Rasim Öztekin ile yollarının bu şekilde kesişmesinden ve onun hayatına bu şekilde dokunmuş olmaktan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Büyük bir üzüntü içinde olduğunu ifade eden İbrahim Sadri, bir yandan da şiirinin bu kadar büyük ve usta bir oyuncu tarafından beğenilmesinden dolayı gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Rasim Öztekin bugüne kadar çok sayıda eserde rol almış usta bir sanatçımızdır kendisini bir kez daha özlemle anıyoruz. Mekanı cennet  olsun değerli ustamızın

İlgili Haberler