Yüz binlerce kişiye müjde geldi! Dev kredi paketi resmen duyuruldu

Yüz binlerce kişiye müjde geldi! Dev kredi paketi resmen duyuruldu

Yüz binlerce insanı sevindirecek tüm ülke ekonomisine ise ilaç olacak kredi kampanyası duyuruldu! Kredi fırsatından bir an önce yararlanmak için başvurular başladı bile. Destek kredisi ekonomik krize tepki olmaya geliyor.

Eflasyon, hayat pahalılığı, işsizlik ve daha pek çok ekonomik sıkıntılar nedeniyle ülkedeki hemen herkes kalkınma adına bir çare arayışında. Yıllar içinde artık sıfırlanmaya yüz tutmuş üretim ise canlanmak için bir can suyuna ihtiyaç duyuyor.

İçinde bulunduğumuz koşullardan kurtulmak için ise artık üretime destek olmamız gerekiyor ancak üreticinin sırtındaki yük ilerlemesine yardımcı olmuyor. Bir destek kapısı arayan firmalar ve üreticiler ise çareyi avantajlı kredilerde buluyor. Bir seneyi aşkındır hayatımızda olan ve kötü etkisi ile dünyayı ekonomik anlamda esir eden korona virüsün de etkisi ile iyice zorlaşan ekonomik hayata yönelik olarak hem devletin hem de özel sektörün üretimi destekleyecek katkılar yapması gerekiyor.

Kırk milyar lira tutarında...

Bu noktada da Vakıfbank yerli üretime can suyu katacak bir fırsata imza attığının müjdesini verdi. Vakıfbank, imalatçı ve ihracatçı firmalara kırk milyar tutarında bir kredi paketi açacaklarını duyurdu.

Ülke ekonomisine katkı sağlayan bu sektörler için işletmelerin de Türkiye'nin de vakit kaybetmemesi adına büyük bir kredi desteği sağlayacak. 

Vakıfbank bu kapsamda imalat, ihracat ya da ithal ikameye yönelik olarak üretim sağlayan firmalar için  ve stratejik öneme sahip olan sektörlerde faaliyetleri süren firmalara destek sağlayacak bir kredi paketine imzasını attı.

Faiz artmayacak!

İlk kez TCMB politika faizine endeksli olarak kullandırılacak olan çıpa kredisi faiz oranı, politika faizine göre aşağı yönlü değişime uğrayacak. Buna göre ise kredi vadesi içerisinde faiz artışı olmayacak!