Yüz gençleştirmede son metot

Yüz gençleştirmede son metot

Plastik cerrahide çığır açan 'Zaman Makinesi Berra' adı verilen metodun tanıtımı yapıldı.

 Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Berfu Babucçu, "Zaman Makinesi Brera" hakkında açıklamalarda bulundu.


"YÜZÜN, SARKMA, GEVŞEME VE KIRIŞIKLIKLARINI İYİLEŞTİRİCİ YÖNTEM"


Günümüzde plastik cerrahide yapılan popüler uygulamaların yüz gençleştirme uygulamaları olduğunu belirten Berfu Babucçu, "Yüz germe ameliyatları uzun bir iyileştirme gerektiğinden, daha çok yüzü ameliyatsız yöntemlerle gençleştiren metotlar, günümüzde daha popülerdir. Bu amaçlar bilim adamları çeşitli aletler ve uygulamalar üzerinde çalışmaktaydı. Ancak hem ameliyatlarla olsun, diğer ameliyatlarla olsun etki edemediğimiz tek nokta kas gruplarıydı.

Yüzün kas grupları çeşitli lifler sayesinde cildin üst düzeyine bağlanırlar. Kas gruplarını çalıştırılması, güçlendirilmesi ve iyileştirilmesinde yüze gelen liflerin iyileşmesi anlamına geldiğinden çeşitli sarkma ve kırışıklık gibi tedavilerin iyileşmesinde kullanılmaya başlandı. Radyo frekans sistemi ile kas gruplarında yapılarak oluşturulan çalışma yüzün ve alt yüzün; sarkma, gevşeme ve kırışıklık problemlerini çözmede oldukça yardım ve iyileştirici bir metottur" şeklinde konuştu.


"25 İLE 35 YAŞ ARASINDA BAŞLANMASI UYGUN"
Yüz germe ameliyatlarına ki
şinin yaşam tarzına bağlı olarak, 25 ile 35 yaş arasında başlanmasının uygun olduğunu söyleyen Babucçu, "Uygulama sayıları kişinin durumuna göre 6 ile 8 aylık ve 3 aylık şeklinde yapılabilmektedir" diye konuştu.


Yüz germe uygulamasının etkilerinin 12 ile 24 ay sürmekte olduğunu vurgulayan Berfu Babuçcu, "12 ay boyunca iyileşen dokularınız lifting sağlamakta zamanda geriye bir dönüş ve akışı gösteren yüz bulgularını görmekteyiz. Diğer yüz gençleştirme uygulamalarından farkı odaklı bir frekans sisteminin kullanılması. Odaklı frekans sistemi, uygulama bölgeleri kasları seçerek, kasılmasını sağlamakta, lifleri güçlendirerek, saran cilt kılıfının toparlanarak, sıkılaşmasını sağlamaktadır" açıklamasını yaptı.
ZAMAN MAKİNESİ BRERA NEDİR?
Zaman Makinesi Brera diyatermi odaklı radyofrekans, diyatermi kontraksiyon ve ultrason teknolojisinin bir arada kullanıldığı, patentli özel bir anti-aging sistemidir.


Sistem; bugüne kadar kullanılan ve kullanıcılardan geçer not almış uygulamaların etkinliğini artıran ve konforunu yükseltmeyi hedefleyen bir dizi yenilikler içerir. Bunların başında daha önce anti-aging sistemlerde rastlanmayan yüz kaslarının titreşim teknolojisi ile uyarılarak cilt toparlanmasının sağlanması gelir. Diğer farklılık; sadece yüzle değil, kollar, bacaklar, bel çevresi, ağrı tedavisi ile nöropatik uygulamalarda da kullanılmasıdır. Sistemin bir diğer artısı ise birçok anti-aging uygulama öncesi tavsiye edilen cilt temizliğini kendi bünyesinde, başlangıç aşaması olarak gerçekleştirmesidir. (su peeling) Kullanıcının tüm estetik beklentilerini tek bir sistemde farklı başlık ve enerji türleriyle karşılayan Zaman Makinesi, köklü İtalyan estetik teknolojileri markası Brera tarafından geliştirilmiştir. 

Kaynak:Haber Kaynağı