Yüz Hatlarını Makyajla İnceltmenin Yolları ! Yüzünüzü Tamamen Farklı Gösteriyor

Yüz Hatlarını Makyajla İnceltmenin Yolları ! Yüzünüzü Tamamen Farklı Gösteriyor

Geniş yüz hatları olanlar için inceltme rehberi! Makyajla yapılacak küçük dokunuşlarla daha ince ve zarif bir burun mümkün. Geniş yüzler için ince bir görünüm kazandıracak makyaj için bu adımları takip edin.

Makyaj yapmak yüzdeki bazı hatları ön plana çıkarırken bazı kusurları da gizlemekle alakalıdır. Yüzünüzün genişliğinden rahatsızlık duyuyorsanız da mutlaka bir  ya da iki ton koyu bir kapatıcı edinin.

Fondöten ya da bronzer gibi ürünlerle yapacağınız kontur işlemleriyle daha ince bir yüz hattı elde edebilirsiniz. Daha ince bir burun ve çıkık elmacık kemiği görünümü için bu adımları izleyin.

Burnu küçültmek için

Geniş buruna sahip olanların ihtiyacı olan malzemeler iki adet temiz fırça, bir kontur ürünü ve bir de highlighter. Yüzünüze makyaj bazınızı uyguladıktan sonra fondöteninizi sürün. Ardından burunlarınızın iki köşesinden aşağı doğru ince birer kontur çizgisi çekin ve fırça ile bunu dağıtarak belirginliğini azaltın. Sonrasında ise burunun orta kısmına da highlighter uygulayarak belirginleştirin. Aynada bir adım geriye giderek görünümünüzü kontrol edin. Yanlışlıkla çok fazla yaparsanız ya da eşit miktarda uygulamazsanız yapmacık ya da yamuk bir burun görüntüsü ile karşılaşabilirsiniz bu nedenle tavsiyemiz, evden hızlıca çıkmanız gereken durumlarda bu makyajı uygulamayı ertelemek. Eliniz hızlandığında telaşa girmeden yapabilirsiniz.

Yüzü inceltmek için

Eğer yüzünüzü kenarlardan inceltmek istiyorsanız vurguyu elmacık kemiklerinize yapın. Bunun için ise şakaklardan ağız kenarına doğru koyu fondöten ya da bronzer ile iki ince çizgi çekin. Sonra geniş ve temiz bir fırça ile iyice dağıtın. Elmacık kemiklerinizin daha da belirginleştiğini fark edeceksiniz. Etkiyi arttırmak için elmacık kemiklerine de aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Hatta aydınlatıcı üzerine hafif şeftali tonlarında bir allık uygulamak çok daha güzel ve biraz daha doğal bir görünüm katacaktır.

Saç şekli etkiyi arttırıyor

Bunun yanında saçların çekli de yüz hatları üzerinde etkilidir. Saçlarınızı düz bir şekle sokmak geniş yüzlerde güzel dursa da hafif dalgalı saçlar daha havalı bir görüntü sağlar. Ancak çok kıvırcık ve kabarık saçları tercih etmemek gerekiyor.