Yüz Şeklinize Göre Makyaj Yapmayı Öğrenin! Dört Yüz şekline göre makyaj teknikleri

Yüz Şeklinize Göre Makyaj Yapmayı Öğrenin! Dört Yüz şekline göre makyaj teknikleri

Yüz tipine göre makyaj da şekillenmektedir. Yüzleri uzun olanların makyaj vurgusu ile yuvarlak olanların vurgusu aynı olmamalıdır. Oval bir yüze sahip olanlar ile köşeli hatları olanlar da farklı türde makyaj uygulamalıdır. İşte adım adım makyaj tüyoları!

Makyaj yapmak herkes için aynı şey olmamalıdır. Herkesin farklı bir yüz şekli olduğu için yapılan makyaj da buna göre farklılık gösterir. İşte dört farklı yüz tipi için dört farklı makyaj önerisi...

Uzun yüzlüler için makyaj...

Yüzü uzun olanlar da biraz daha kısa ve ovalleştiren bir makyaj yapmalıdır Bunun için ilk adımda ten rengine uygun fondötenden iki ton daha koyu bir pudra edinmektir. Bu pudra ile yüzü daha kısa ve oval göstermek mümkün.

Ön plana çıkacak kısımlar ise çene kemikleri ve elmacık kemikler olmalıdır. Pudranızı bu noktalara uygulayabilirsiniz. Allığı da şakaklardan çeneye doğru uzatan bir çizgi çekerek uygulayın. 

Yuvarlak hatlı yüzler için

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler de yüzlerini uzun gösterecek bazı ufak hilelere başvurabilir. Aslında yuvarlak hatlı yüzler çok sevimli bir görünüm sağlasa da daha kadınsı görünüm sağlamak isteyen kişiler makyajda biraz farklılığa gidebiliyorlar. Bu nedenle yuvarlak yüzlüler için bronzer kurtarıcıdır. Bronzerı şakaklara ve çenelerin köşelerine uygulamak gerekiyor.

Diğer makyaj adımında ise gözaltı burun ucu ve ağız kenarlarını vurgulamak geliyor. Bunun için de sayılan bu üç bölgeye aydınlatıcı uygulayın. ön plana çıkarılacak hatlar ise çene ve elmacık kemikleri olmalıdır.

Üçgen yüzlüler

Üçgen yüzlerde fondöten yüzün her kısmına eşit dağıtılmalıdır. Şakaklara uygulanacak bronzer ile berber daha ince bir görünüme kavuşulabilir. Bunun yanında gözlere vurgu yapmak üçgen suratlılar için daha büyük bir avantaj sağlar. Dudaklar ise ikinci planda kalacak şekilde daha hafif bir şekilde gösterilmelidir.

Köşeli yüze sahip olanlar...

Kare şeklindeki yüzler için dikkati bir noktaya çekmek önemlidir. Çene kemiklerini ön plana çıkarmayacak şekilde makyaj yapmak gerekiyor. Bu nedenle dikkati dudaklarda toplayacak olan canlı renkli rujlar tercih etmek gerekmekte. Kıpkırmızı bir ruj emin olun size çok yakışacaktır. 

Köşeli yüzler için diğer bir makyaj önerisi ise aydınlatıcıyı uygulama yerleridir. Gözlerin altı kısmına ce çeneye aydınlatıcı uygulamak kare yüzler için daha iyi bir görünüm sağlar. Sonrasında ise açık renkli fondöteninizi belirginleştirmek istediğiniz bölgenize uygulayın.

İlgili Haberler