Yüzde Altmış İndirim Müjdesi! Sudan Ucuza Alınabilecek...

Yüzde Altmış İndirim Müjdesi! Sudan Ucuza Alınabilecek...

Yetkili isim müjdeyi kendi ağzından verdi, yüzde altmış oranında indirimli olacak. Müşterileri teşvik etmek için karar alınacak. Salgın nedeniyle epey durulmuştu şimdi ise indirimle açılıyor. Yüzde altmış oranında...

Pandemide alınan yüzde elli kapasitesi yasağı sona erdi. Artık yüzde yüz kapasiteli gidecek olan otobüs firmaları eski fiyatlara döneceklerinin de sinyalini verirken ikinci koltuk için yüzde altmışa kadar indirim gelebileceği de söyleniyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım'ın açıklamalarına göre önümüzdeki salı günü belli olacak karara göre artık otobüs biletlerinin ikinci koltuğu yüzde altmışa kadar indirimli olacak. Ancak indirim yan yana duan iki koltuk için geçeri olacak.

İkinci bilete indirim olacak

Pandemi döneminde hem yüzde elli kapasite hem de yolculukların azalması ile epey zarara uğrayan otobüs firmaları yolcuların ilgisini cezbedecek kampanyalar hazırlamaya hazırlanıyor. Sekiz mart tarihinde İçişleri Bakanlığının aldığı yüzde elli kapasite artık yüzde yüze çıkacak. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım müjdeyi veren isim oldu. Buna göre ise ikinci bilet yüzde altmışa kadar indirimli olabilir.

Okulların kapalı olması sektörü vurdu

Yıldırım bir yandan da kendisine yöneltilen otobüs bileti fiyatları hakkında bilgi verdi. Şu anlık herhangi bir artış söz konusu olmayacağını dile getiren Yıldırım, Haziran ayında makul bir artış olabileceğini dile getirdi. Salgın döneminde epey zarar ettiklerini öne sürerek özellikle Üniversitelerin de artık uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle tatil döneminin de herhangi bir şekilde kendilerine yaramayacağını dile getirdi. Buna göre ise artık dolmayan otobüslerin firmaları epey zarar ediyor.

2022'ye işaret etti

Salgının ne zaman normal koşullara dönebileceği hakkındaki görüşünü dile getiren Yıldırım, 2022 senesinin ikinci yarısının ancak salgın öncesi koşullarına dönebileceğini ifade etti. Yine Yıldırım'ın ifadelerine göre okullar kapandıktan sonra sektörde ve yolcuda bir hareketlilik ve kazanç söz konusu olabilir.

İlgili Haberler