• BIST 95.411
  • Altın 221,728
  • Dolar 5,3450
  • Euro 6,0975
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara -5 °C
  • İzmir 4 °C

Yüzdeki Kırışıklara Kesin Çözüm ''Botoks''

Yüzdeki Kırışıklara Kesin Çözüm ''Botoks''
Özel Hatem Hastanesi Doktoru Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Op. Dr. Nesrin Gümüş, "botoks'un estetik cerrahide yaygın olarak kullanıldığını söyledi.

Özel Hatem Hastanesi Doktoru Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Op. Dr. Nesrin Gümüş, "botoks'un estetik cerrahide yaygın olarak kullanıldığını söyledi.

Botoksun estetik cerrahide yükselen bir trend olduğunun altını çizen Dr. Nesrin Gümüş, yüzdeki kırışıklara kesin çözüm olduğunu ve daha genç görünmek isteyen herkesin bu işlemi kolaylıkla yapabileceğini belirtti.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Op. Dr. Nesrin Gümüş, botoks işlemini kırışıklıklarından rahatsız olan herkesin yapabileceğini belirterek, "Botoks son dönemlerde gençleşmek için yaygınca kullandığımız bir ilaçtır. 19. Yüzyılın başlarından itibaren kullanılan bir ilaçtır. İl dönemlerde yılan zehrinden elde edilen bir ilaçken şu anda bakterinin ürettiği bir proteindir. Yani yılan zehri değildir. botoks sadece estetik görünüm için değil, yaygın olarak tıbbi tedavi amacıyla da kullanıyor. Botoks özellikle alındaki yatay çizgiler, iki kaş arasındaki dikey çizgiler ve göz çevresindeki çizgilerin giderilmesinde etkili olan bir ilaçtır. Botoks insanın kas hareketleri mimiklerinin kullanılmasının yoğunluğuna göre bir uygulama yapılıyor. Bunun için botoksu uygulayanların bu konuda deneyimli olması ve yüz kaslarına hakim olması gerekiyor. Özellikle 20 yaşın da yüz mimiklerinin yoğun kullanılmasıyla kırışıklıklar başlıyor. 30 yaşının başında ise botoks gereksinimi doğuyor. Ancak botoksun herhangi bir yaş sınırı yok" dedi.

Botoksun uygulanması

Uygulamanın çok ince iğnelerle yapıldığını ifade eden Dr. Gümüş, "Uygulama çok ince iğnelerle yapılıyor. Uygulamadan önce lokal anastezi adı verilen kremlerle bir ön hazırlık yapıyoruz. Botokstan 3 ve 7 gün sonra etkisini göstermeye başlıyor. Tam etkisini ise bir ay içinde göstermektedir. Botoksun etkisi kalıcı hasar vermez geçici bir etkisi vardır. Botokstan sonra kızarıklıklar olabilir 15 dakika buz uygulamasıyla bu kızarıklıklar geçer. Kişi normal hayatına devam edebilir. Botoks kırışıklıklar yerleşmişse dolgu uygulamasıyla desteklenmektedir. Maske yüz ve donuk yüz olur mu, soruları çok geliyor bize, ancak işin uzmanı, işi bilen uzmanlar yaptığında bu söz konusu olmaz" ifadelerini kullandı.

Botoks erkeklerde de yaygın

Erkeklerin de botoksu yaygın şekilde yaptırdığını belirten Dr. Gümüş, "Botoksu genç görünmek isteyen erkekler de yaygın olarak kullanıyor. Botoks yaptırmak için gelen hastaların yüzde 50'si kadınsa yüzde 50'si de erkektir. Botoks sadece estetik değil, botoks el, ayak ve koltuk altındaki aşırı terleme tedavisinde de kullanılıyor" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim