• BIST 98.415
  • Altın 277,449
  • Dolar 5,7824
  • Euro 6,4409
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 18 °C

"Yüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Ameliyatsız Yolu"

"Yüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Ameliyatsız Yolu"
Dr. Usta, Fokus ultrason ile ameliyatsız yüz germe kaş kaldırma, sıkılaştırma ve tonlamayı sağlamaya yardımcı olduğunu söyledi.

Dr. Usta, Fokus ultrason ile ameliyatsız yüz germe kaş kaldırma, sıkılaştırma ve tonlamayı sağlamaya yardımcı olduğunu söyledi.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Servet Usta, ameliyatsız kırışıklıklardan kurtulmada kullanılan "Fokus ultrason'un nasıl çalıştığı ve hangi bölgelere uygulandığı konusunda açıklama yaptı. Fokus ultrason (Fraksiyonel yüksek yoğunluk odaklı ultrason) teknolojisi ile deri altı dokulara odaklanmış ses dalgaları gönderilerek kolajen üretiminin uyarıldığını ve bu sayede yüksek etkinlikte ciltte sıkılaşma ve lifting etkisinin görüldüğünü bildiren Dr. Usta, Fokus ultrasonun derinin kendini doğal yoldan iyileştirmesi yöntemini kullandığını belirtti.

Ameliyatsız yüz germe kaş kaldırma, sıkılaştırma ve tonlamayı sağlamaya yardımcı olduğunu anlatan Dr. Usta, yüz, boyun ve göğüs için cerrahi olmayan gençleştirici bir yöntem olduğunu vurguladı.

Lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonların başarılabildiği yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen, FDA onaylı bir teknoloji olduğunu vurgulayan Dermatoloji Uzmanı Dr. Servet Usta, Fokus ultrason, deri ve deri altı tabakaları uyarmaya, cerrahi ve diğer yöntemlerin aksine, deri üzerinde yara bere veya hasar oluşmamasına yardımcı olduğunu söyledi.

"İşlem 30-45 dakika arası sürüyor"

İşlemin 30-45 dakika arasında sürdüğünü belirten Dr. Usta, "Tedavinin en güzel tarafı vücudun kendi iyileştirme mekanizmasını kullanarak nazikçe ve yavaşça deri ve altındaki dokuların kendini yenilemesini sağlaması oluyor. Ameliyatsız yüz germe özel bir ön hazırlık gerektirmiyor, kişi tedaviden sonra hiçbir şey olmamış gibi günlük yaşamına devam edip, iş hayatında herhangi bir erteleme ve izin almasına gerek kalmadan sosyal hayata hemen dönebiliyor. fokus ultrason ile işlem acısız, konforlu bir şekilde yapılmakta ve ciltte meydana gelen güzel görüntü uzun süre etkisini devam ettiriyor. Etkili bir sonuç almak için 2 hafta arayla 3 seans uygulama yeterli oluyor. Kişi işlem sonrası etkiyi hemen görse de, esas etki işlemden 40 gün sonra ortaya çıkar. Yeni oluşan kollajen takviyesi bu sürede ortaya çıkıyor. fokus ultrason, cerrahinin yerini almasa da ameliyatsız yüz germe henüz cerrahi müdahaleye hazır olmayanlar için iyi bir alternatif oluşturuyor" şeklinde konuştu.

"Fokus ultrason'un uygulandığı durumlar"

Dr. Usta, Fakus ultrasonun genellikle 30 yaş üstü, sarkma ve kırışıklığı olan yumuşamaya eğilimli cildi olan kişiler için uygun bir tedavi seçeneği olarak öne çıktığını ifade etti. Dr. Usta, uygulandığı durumlar için şu bilgileri verdi: "Cilt gerdirme ve gençleştirme, yanak bölgesindeki sarkmalarda, yüz ovalinin şekillendirilmesinde, göz çevresi ve alın kırışıklıkların giderilmesinde, kaş kaldırmada, gıdı yok etmede, üst dudak bölgesi kırışıklıkların giderilmesinde, göğüs toparlamada, kolajen uyarımı gerektiren durumlarda uygulanıyor".

Dr. Usta, Fokus ultrasonun tüm yüz, gıdı ve boyun bölgesi dışında vücut başlığı ile diz üstü, basen, kollar ve göbek bölgesinde sıkılaştırma, toparlama ve selülit tedavisinde de kullanıldığını dile getirdi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim