Yüzünüze kahve ve zeytinyağını sürün bekleyin o sorundan kurtarıyor. Üstelik bir tutam telve yetiyor...

Yüzünüze kahve ve zeytinyağını sürün bekleyin o sorundan kurtarıyor. Üstelik bir tutam telve yetiyor...

Türk kahvesini içtikten sonra telvesini sakın yıkamayın. O telve ile yapacağınız maske cildinize çok iyi gelecek.

Günlük içilen 1 fincan Türk kahvesinin faydalı olduğunu biliyoruz. Sindirim sistemini çalıştırması kalp krizi riskini önlemesi gibi birçok şeye iyi gelen kahvenin telvesini döküyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Çünkü o telve ile yapılan maske cilde fayda sağlıyor. Masrafsız peeling sağlayan telve maskesi hem siyah nokta oluşumunu engelliyor hem de cildin ihtiyacı olan nemi veriyor.

 

İşte Türk kahvesi kullanarak yapabileceğiniz maske tarifleri:

  1. Türk kahvesi ve zeytinyağı ile yüz maskesi

 

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı


Bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Yaptığınız karışımı cildinize sürün. İyice yaydıktan sonra 5 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Kağıt havlu ile bastırmadan hafif dokunuşlarla yüzünüzü silin. Zeytinyağının etkisi ile yüzünüzü yıkadığınız anda cildinizde yağlı bir etki hissedebilirsiniz, endişelenmenize gerek yok. Cildiniz onu kısa sürede emecektir. Haftada 1-2 kere yapabilirsiniz.
 

  1. Türk kahvesi ve soda maskesi
  • Soda
  • Türk kahvesi

1 yemek kaşığı Türk kahvesine birkaç damla soda ilave edin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüze sürün, on dakika sonra ılık suyla yıkayın.

ULUSALPOST.COM - AKTİF LİNK VERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ..

İlgili Haberler