Yüzünüze Sürdüğünüz Yiyecekler Kalıcı Hasar Bırakabilir! Uzmanında Korkutan Uyarı

Yüzünüze Sürdüğünüz Yiyecekler Kalıcı Hasar Bırakabilir! Uzmanında Korkutan Uyarı

Çok sayıda kişi sosyal medyadan gördüğü içerikleri uygulayarak cildine faydalı olacağını sanarak aslında cildine zarar veriyor! İşte herkesi ilgilendiren o uyarı

Cildinizi güzelleştireyim derken cildinize zarar verebilirsiniz! Uzmanların herkesi ilgilendiren önemli bir uyarısı var. Bugüne kadar çoğu kez karşınıza şunu yüzünüze sürerseniz geçer böyle olursa iyi olur gibi içerikler paylaşılıyor. Oysa bu son derece riskli bir durum. Yapmanız gereken bazı uyarılar var. Bu uyarılar doğrultusunda hareket ederseniz cildinize zarar vermemiş olursunuz.  Bu yüzden uzmanlar tarafından doğruluğu kanıtlanmamış hiç bir şeyi cildinize uygulamamanızda yarar vardır. İşte herkesi ilgilendiren o önemli uyarıya ilişkin detaylar...

Konuyla ilgili haberi sizler için derledik

Uzmanından cilt bakımı yaparken 'gıda ürünleri kullanılmamalı' uyarısı cildine  ve vücuduna doğal olduğunu düşünerek gıda ürünleri kullananları korkuttu. İşte uzmanından konuya ilişkin açıklamalar.

Güzellik Uzmanı Ayşe Işık, cilt bakımında her duyulan yöntemin uygulanmamasının altını çizerek, özellikle limon gibi asitli gıda ürünlerinin yüze sürülmemesi konusunda uyardı. Sebebini ise ciltte leke bırakabilme ihtimali olduğunu açıkladı. 

Soğuk havaların etkisini artırmasıyla başta cilt kuruluğu olmak üzere bir çok cilt sorununa çözüm önerisi olarak Güzellik Uzmanı Ayşe Işık, sağlıklı bir cilt ve görünüm için ayda bir cilt bakımı yapılmasını önerdi. Bir çok insanın daha ekonomik bulduğu için evde cilt bakımı uygulamaları yaptığını aktaran Güzellik Uzmanı Işık, özellikle limon, karbonat ve pirinç unu gibi gıda ürünlerinin yüze sürülmemesi konusunda uyardı. İçeriğinde asit barındıran ürünlerin ciltte lekelere neden olabileceği vurgulayan Işık, bu tür ürünler yerine gerçek gül suyu ile cilt bakımı yapılabileceğini aktardı.

Kış aylarında cildin kendini korumak için daha çok direnç gösterdiğini ve kırışıklık probleminin ortaya çıktığını aktaran Güzellik Uzmanı Işık, bu problemlerin önüne geçmek için güneş koruyucu ve nemlendirici krem kullanılmasını önerdi.

Işık, evde kullanılan lambaların ve telefon ışıklarının da UV etkisi yaratarak cildi yıprattığının altını çizdi. Bunlara karşı koruma sağlamak adına günde iki defa güneş koruyucu kullanılmasını önerdi.

Kaynak:Haber Kaynağı