Yüzünüze Yumurta Akını Sürün Bekletin O sorun geçiyor

Yüzünüze Yumurta Akını Sürün Bekletin O sorun geçiyor

Yumurtanın daha önce duymadığınız şaşırtan Sırrı: Belki de ilk kez duyacaksınız

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan Yumurtanın Sayısız faydaları bulunmakta. Ancak yumurtayı hiç maske olarak kullanmayı denediniz mi?

Belki deneyenleriniz vardır . Ama etkisini görebilmek için tarifini bilmek önemli. Şimdi size bahsedeceğimiz bu yöntemle maske yapabilecek ve cildinizin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaksınız:

Sizlerde bu harika bilgileri aynı zamanda arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların bilgilenmesini sağlayabilirsiniz:

İşte Yumurta Akıyla yapabileceğiniz mucizeler:

Yumurta akı maskesinin cildimize, saçlarımıza birçok faydası bulunmaktadır. Yumurta akı maskesinin faydalarını saymak gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz: Gözenekleri küçültür Yumurta akını kullanarak büyümüş gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Yumurta akı maskesş, cildi sıkılaştırarak gözenekleri küçültmeye yardımcı olan büzücü özelliklere sahiptir.

1 tatlı kaşığı yumurta akı ve 1 sıkma taze limon suyu karıştırın. Bunu tüm yüzünüze veya geniş gözenekli bölgelere uygulayın. Ilık su ile durulamadan önce 15 dakika bekleyin. Sonrasında ılık su ile durulayın.  Yumuşak bir havluyla kurulayın ve bu maskeye haftada iki kez devam edin.Kırışıklıkları azaltır • Kusursuz pürüzsüz ve yumuşak bir cilde kavuşmak için yumurta akı maskesi kullanabilirsiniz. Yumurta akı maskesi kırışıklıkları azaltarak, cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Cildinizi korur Güneş yanıklarından korur •Yumurta akı maskesi ayrıca cildi güneş yanıklarından, alerjik reaksiyonlardan ve kabarcıklardan korunmasını sağlayan koruyucu bir tabaka oluşturur.

Yumurta akı sadece parlak bir cilde kavuşmanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda ipeksi ve hacimli hale getirmek için saçınızı da şekillendirir.  Yumurta akında bulunan protein içeriği saçlarınızın sağlıklı büyümesine ve saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur.Cildinizin nemlenmesini ve gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlamak için sizin için açıklamış olduğumuz yumurta akı maskesi tarifine göz atabilirsiniz.

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler -  

 1 adet olgun cennet hurması-    

1 adet yumurta akı-    1 çorba kaşığı üzüm pekmezi yoksa bal olur-  

 1 çorba kaşığı yulaf unu

Yumurta akı maskesi yapımı

1. Adım: İlk olarak cam kasesinin içinde olgunlaşmış hurmayla yumurta akını püre haline getirin, sonra yulaf un ve pekmezi katıp güzelce karıştırın

.2. Adım: Hurma kabuklarını çöpe atmayın.  Mutlaka dolabınızda saklayın, cildinizi kuru hissettiğinizde acil olarak kullanabilirsiniz ya da ellerinize, dudaklarınıza kullanabilirsiniz.

3. Adım: Bal ve yulaf unu karıştırıp güzelce macun haline getirelim.

4. Adım: Çok kurutmadan yumurta akı maskesini yıkayın. Fazla bekletince çıkarması çok zor olabilir. 15 – 20 dk bekletirseniz cildinizin nemlenmiş gözeneklerinizin de sıkılaşmış olduğunu göreceksiniz.

Kaynak: Pembenar - Milliyet