Yüzünüzü Uykunun Etkilerinden Kurtaracak 7 çok Basit Adım..

Uykunun yüzümüzdeki, özellikle göz çevresindeki şişkinlik gibi etkilerinden kolayca kurtaracak 7 pratik ipucu.

Yüzünüzü Uykunun Etkilerinden Kurtaracak 7 çok  Basit Adım..
Yayınlanma Tarihi : 01 Mayıs 2021 08:00

Uyandığınızda uykulu görünümünüzü gidermek için yapmanız gereken şey soğuk bir soğuk bir suyla yüzünüzü yıkamaktır.

Bunu yapmak yüzdeki şişliği hızla azaltır ve sizi günlük işlere daha hazır hale getirir. Hemen ardından yüzünüze buzlu bir kompres uygulamak, gözlerinizi canlandırmak için mükemmel bir seçenektir. Bunu yaparak yüzünüzü makyaj yapmaya da hazır hale getirirsiniz.

Ulusalpost'da yer alan bilgilere göre : Yüzün şişmesi, kişinin arka arkaya saatlerce uyuması ya da yeterince dinlenememesi sonucunda meydana gelir ve nadiren sıvı tutulması gibi bir sağlık sorununu teşkil eder. Bununla birlikte, bu durum sık sık meydana geldiğinde ve ayaklarınızla elleriniz de şişerse, tıbbi bir değerlendirme yapılması kaçınılmazdır.

1. Soğuk Bir Duş Alın

Sabahın erken saatlerinde soğuk bir duş almanın faydaları arasında uykunun etkilerini ortadan kaldırmak ve kan dolaşımını iyileştirmek yer alır. Bu da hücreler arasındaki fazla sıvının hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Ek olarak, kişi günlük görevlerini yerine getirmeye daha istekli hale gelir.

2. Yüzünüze Peeling Yapın

Bunun için hazır olarak satılan bir kozmetik ürünüyle yüzünüze bir masaj uygulayabilir veya ev yapımı, sağlıklı bir tarif uygulayarak yüzünüzün temizliğini ve sağlığını koruyabilirsiniz. Bu alışkanlığa sahip olmak, gözenekleri açmaya, kiri gidermeye ve cildin daha pürüzsüz ve parlak olmasına yardımcı olur. 

3. Soğuk Kompres Uygulayın

Buzdolabı difrizinin içinde bir jel komprese sahip olmak, her zaman harika sonuçlar veren kolay bir kaynağa erişmeniz için iyi bir tercih olacaktır. Kompres, yaklaşık 10 ila 15 dakika yüze yerleştirilmelidir. Bu süre boyunca kanepede veya yatakta uzanabilirsiniz. Bu yöntem sonucunda yüzdeki şişlik hızla azalacaktır. Bundan sonra cilt bir sonraki aşamaya yüz toniği ve nemlendirici uygulanarak hazırlanmalıdır.

Buzdolabında jel tamponu bulunmayanlar, küçük bir buz parçasını peçeteye ya da havluya sarabilir ve özellikle göz çevresine dairesel hareketlerle uygulayabilirler. 

4. Yüzünüzdeki Ödemi Giderin

Yüzün şişmesini kalıcı olarak ortadan kaldırmak için manuel lenf drenaj masajı yapmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, köprücük kemiğinin yakınındaki ve boynun yanındaki lenf düğümlerini parmak uçlarınızla uyarmanız ve ardından yüzde biriken ödemi lenfatik sisteme iten hareketleri yapmanız gerekir.

5. Doğru Makyajı Yapın

Tüm yüze, yağlı olmayan bir nemlendirici veya BB krem sürün. Adından koyu tonlarda bir göz farı kullanarak ve göz makyajı uygulayın. Ayrıca gözünüzün üst kısmına rimel ve göz kalemi kullanabilir ve 'gözlerinizi açmak' için gözünüzün iç köşesindeki su hattını ortaya çıkartacak şekilde beyaz bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Daha sonra, kullanacağınız allığı bronz tonlarla değiştirerek makyajı bitirmeli ve seçtiğiniz renklere uygun bir ruj sürmelisiniz. 

6. Saçlarınızı Topuz Yapmayı Deneyin

Saçınızı topuz haline getirmek veya başınızın üstüne at kuyruğu yapmak da yüzünüzü daha ince tutmaya ve gözlerinizi açık göstermeye yardımcı olan stratejilerden biridir. 

7. Diüretik Etkili Bir Kahvaltı Yapın

Son olarak, kahvaltıda bir meyve yemeyi ve zencefil çayı içmeyi tercih ederek idrar söktürücü bir kahvaltı yapmanız önerilir. Sabahları pastırma, jambon veya salam, sosis gibi işlenmiş yiyecekler, kızartılmış ya da fırında pişmiş atıştırmalıklar tüketmek gibi sodyum yönünden zengin yiyeceklerden kaçınmalısınız. Gün boyunca bol su ve şekersiz olmak kaydıyla, idrar söktürücü özelliği olan çaylar içmeyi unutmamalısınız. 

Tüm bu uygulamalar, uykunun yüzünüzdeki etkisini kısa sürede ortadan kaldırmak için mükemmeldir. Üstelik uygulaması da oldukça kolaydır. Bunların yanı sıra yorgun görünmekten kaçınmak için stresten uzak durmalı, uyku saatini belirleyerek buna uyulmalı ve fırsat buldukça bedeninizi ve zihninizi arındırmak için tatile çıkmalı ya da çeşitli hobiler edinmelisiniz.

Ulusalpost.com Aktif link verilmeden bu siteden alıntı yapılamaz

İlgili Haberler