• BIST 99.835
  • Altın 243,334
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 22 °C

Zamanında Müdahale İle Hayata Döndürüldü

Zamanında Müdahale İle Hayata Döndürüldü
Samsun'da beyin kanaması geçiren ve koma halinde hastaneye getirilen bir kadın, doktorların zamanında müdahalesi ile hayata döndürüldü.

Samsun'da beyin kanaması geçiren ve koma halinde hastaneye getirilen bir kadın, doktorların zamanında müdahalesi ile hayata döndürüldü.

VM Medical Park Samsun Hastanesi Nöroloji Kliniği'nden Uzm. Dr. Ömer Faruk Akkaya, beyin kanaması geçirip baygın halde hastaneye getirilen Emine Ünal'ın tedavi süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, "Emine hanım hastanemize getirildiğinde bilinç kaybı, sağ taraf güçsüzlüğü, konuşma anlama bozukluğu yaşıyordu. Değerlendirmelerimiz sonucu beyin sol tarafında kanama tespit ettik. Yoğun bakım ünitesinde takibe aldık. Takibi sonrası bilinci açıldı, sağ tarafını hareket ettiremez tutuk ve zor konuşabilir bir haldeyken, hastamızın yaşamsal değerleri normalleşti ve servise nakledildi. Servis takibinde FTR ile konsulte edilerek egzersizlerle aktif fizik tedavi alan hastamız, yürüyemiyor, baygın ve konuşamaz haldeyken akıcı şekilde konuşabilir ve yürüyebilir hale geldi" dedi.

"Yaşayacağına dair hiç umudumuz yoktu"

Emine Ünal'ın kızı, "Annem yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdi. İlk müdahale Çarşamba'da yapıldıktan sonra apar topar VM Medical Park Samsun'a geldik, yoğun bakım servisine alındık. Buraya geldiğimizde çok ağır bir durumdaydı, gelmeden önce yaşayacağına dair hiç umudumuz bile yoktu. Ailece bitik bir haldeydik. Komple boyundan itibaren sağ tarafı, el ayak, hiçbir tarafı tutmuyordu. Gelir gelmez doktorlarımızın pozitif yaklaşımları, ilgi alakası, olumlu yönde olan inançları ve bize bu inancı aşılamaları umut ışığımız oldu. Annem tam 45 gün süren yaşam mücadelesi sonrasında konuşamaz gözünü bile açamazken bugün annem ayağa kalktı" diye konuştu.

"Beni hayata döndürdüler"

Tedavi sonucunda akışı bir şekilde konuşabilir hale gelen Emine Ünal, "Sadece karanlıktı her yer, biraz ses duyuyor ama konuşamıyordum. En ufak ses bile çıkaramıyor, hareket edemiyordum. Bazı sesleri duyuyor, gözümü açamıyordum. Ölü gibiydim. Beni hayata döndürdüler. Şimdi konuşabiliyor, yürüyebiliyorum. Elimi, kolumu istediğim gibi oynatabiliyorum. "Ayağa kalkacaksın, eskisinden iyi olacaksın" dediklerinde inanmadım ama bugün istediğim gibi hareket ediyor ve konuşabiliyorum. Dr. Rabia Cerrah Karanfil, Dr. Ömer Faruk Akkaya ve Fizyoterapist Alper Perçin'nin ilgisi, iyileşeceğime olan inançları ve emekleriyle ayaktayım. Hayata geri dönmemi onlara borçluyum, doktorlarıma ve onların ekibine minnettarım" şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim