Zamlar Durdurulamıyor... Doğal Gaz'a Yine Zam Geldi! Doğal Gaz Faturalarına İnanılmaz Zam!

Zamlar Durdurulamıyor... Doğal Gaz'a Yine Zam Geldi! Doğal Gaz Faturalarına İnanılmaz Zam!

Doğal gaz'a zam geldi. Doğal gaz faturalarında ne zamandan itibaren geçerli olacak? Zam yine sarstı, işte doğalgaz zam oranı... Doğal gaz faturalarına ne zaman yansıyacak? Doğal gaza ne kadar zam yapıldı. 2021 doğal gaz zam oranı....

Doğalgaz yine zamlandı. Doğal gaza yine zam haberi geldi. Şubat ayından itibaren geçerli olacak doğal gaz faturalarına ne kadar zam gelecek? 2021 doğal gaz zammı ne kadar? Şubat ayından itibaren geçerli olacak olan doğal gaz zammı neden geldi?

Doğal gaza yine zam geldi. Şubat ayında geçerli olacak zammın haberini ise Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ verdi. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde yer alan şubat ayı tablosunda yüzde bir oranında zamla karşılaşıldı. Peki doğal gazda yapılacak olan fiyat zammı ne kadar oldu? Tüm tarifeler için geçerli mi?

Karantinada evden çıkamayanlar soğukta hastalanmamak adına kombiyi açtı. Vatandaş daha gelen faturanın şokunu atlatamadan üzerine bir de zam haberi geldi. Belirtilenlere göre şubat ayında faturalar yine kabaracak...

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin 2021 senesi şubat ayı için yayınladığı tabloya bakıldığında tüm tarifelere aynı oranda zam yapıldığı görüldü. Doğal gazda yapılacak olan zam konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarında geçerli olmak üzere Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin web sitesinde resmen yayınlandı.

2021 senesi Şubat ayından itibaren geçerli olacak doğal gaz zammı ne kadar?

BOTAŞ'ın sitesinde yayınlanan şubat ayı tablosuna göre konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri de dahil olmak üzere tüm abone gruplarında yüzde bir oranında zam yapılacak. Şubat ayından itibaren geçerli olacak. 

Yüzde bir zam...

Doğal gaza yüzde bir zam az gibi dursa da çok fazla yansımasının olduğu görüldü. Bakıldığında BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı ocak ayı satış fiyatı tarifeye oranlandığında yüzde bir artış gösterdi. Buna göre ise  1000 metreküp doğal gaz 1276 liraya çıktı. Bu oran ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için ise yine 1000 metrekare için 1428 liraya yükseldi... Doğal gaz için olan fiyat tarifeleri ise aylık olarak hesaplanmakta.

İlgili Haberler