Zerdeçal çayı akşam 1 fincan içilirse 1 haftada vücuda bunları yapar

Zerdeçal çayı akşam 1 fincan içilirse 1 haftada vücuda bunları yapar

Zerdeçal çayının faydalarını doktorlar saymakla bitiremiyor. Yeni yeni anlaşılan faydaları ile zerdeçal çayı doktorların dilinden düşmek bilmiyor. Uzmanlar ısrarla uyarıyor, mutlaka bu çayı hazırlayın ve düzenli olarak için!

Uzmanlar zerdeçal çayını büyük bir ısrarla öneriyorlar. Tüm büyük ve riskli hastalıklara karşı koruma sağladığı görülen zerdeçalın çay şeklinde tüketilmesi pek çok hastalığa erkenden şifa dağıtıyor.

Zerdeçal ya bütün halinde ya da toz halinde satılıyor. Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz bu sarı baharat biraz belalı bir baharat olarak biliniyor çünkü sarı rengini her yere bulaştırabiliyor. Çok fazla bulaşan zerdeçal yine de tadı ile yemeklere verdiği lezzetle biliniyor. Özellikle bir yemek programında verilen zerdeçallı makarna tarifi bir dönem çok tutmuştu. Ayrıca hindistan cevizi yağı ile karıştırılıp diş fırçalandığında sarı lekeleri geçirdiği biliniyor.

Fakat zerdeçalın çayının hiç bilinmeyen bir faydası ortaya çıktı. Zerdeçalın çay olarak tüketilmesi vücutta çok farklı bir etkiye yol açıyor.

Sihirli bir iksir gibi tüm ölümcül ve zor hastalıklara karşı koruma sağlayan bu baharatı doktorlar öneriyor. Araştırmalara göre diyabet, kanser ve alzheimer başta olmak üzere pek çok hastalığa şifa oluyor.

Zerdeçallı çay bir araştırmaya göre diyabet tedavisinde çok olumlu sonuçlar verdi. Ayrıca asidik ortamda oluştuğu bilinen kanserin yanında zerdeçal da tam anlamı ile bazik yapısı sayesinde tüm kanser türlerine karşı savaşır. Alzheimer hastalığına olan faydası ise zerdeçalın içindeki kürkimin maddesi ile bağlantılı. Bu madde sayesinde hormon seviyesi düzenleniyor bu da yaşlanmayla ortaya çıkan beyin fonksiyonu geriliği gibi durumları önlüyor.

Safra kesesinden şikayetçi olanlar için birebir...

Safra kesesinde bazen çok zor belli olan taş oluşumu ve buna benzer rahatsızlıklar baş gösterebilmektedir. Bu gibi hastalıklardan korunmak ve safra kesesi sağlığı için de doktorlar zerdeçal çayı önermekte. Ayrıca düzenli olarak tüketilen zerdeçal çayı sindirim sistemini düzenlemekle birlikte vücuttaki iltihaplanmaya karşı savaşır. 

Zerdeçal çayını hazırlamak ise çok basit. Zerdeçal çayı hazırlamak için ihtiyaç olan malzemeler sadece toz zerdeçal, ılık su ve karabiberden ibaret.

Bir çay kaşığı zerdeçalı bir bardak ılık suya atın ve üzerinde çok az karabiber serpin. İyice karıştırdıktan sonra ılık olan çayı bekletmeden hemen için.

İlgili Haberler