Zeytin Çekirdeğini atmayın Bilinmeyen Sırrı Sonunda Açığa Çıktı Meğer yutulursa O sorun geçiyormuş..

Zeytin Çekirdeğini atmayın Bilinmeyen Sırrı Sonunda Açığa Çıktı Meğer yutulursa O sorun geçiyormuş..

Zeytin çekirdeğini çöpe atıyorsanız eğer bunları öğrendikten sonra çok şaşıracaksınız. Ancak faydası kadar zararı da var: Karar yinede sizin. İşte Zeytin çekirdeğinin bilinmeyenleri

Uzun bir süredir internette dolaşıma giren bir iddia var Zeytin Çekirdeğini çöpe atmayın faydaları var. Var ama ne gibi faydaları var? Faydası olduğu kadar zararı hiç mi yok?

Bu konuyla ilgili herkes içerik üretip geçmiş. Ama genelde hep faydalarından söz edilmiş zararından tek bir satır bahseden dahi yok.

İşte bu konuyla ilgili hem faydasından hem zararlarından bahsedilen bir içerik çıktı karşımıza. Sabah ve Cnn Türk internet sitelerinde genişçe bu bilgiler yer almış: Birbirine benzer içerikler olsa da her iki içerik içerisinde de gerekli bilgiler yer almakta.

Zeytin yeryüzündeki en faydalı yiyeceklerden. Zeytin hayattır. O yüzden hayatın devamlılığı için zeytin ağaçlarını korumak zorundayız.

Zeytinin özünden elde edilen zeytinyağı doğamızın en şifalı yağlarındandır. Yemeklerimize salatalarımıza tat veren bu yağ aslında meyve suyudur içilmesi bile önerilir.

Peki böylesine değerli besin olan Zeytinin çekirdeğinin ne gibi yararları var? Bu konuya Sabah gazetesi internet sitesinde yer alan içerikle son nokta şu şekilde konulmuş:

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları

Hekimler arasında bir fikir ayrılığı sebebi olan zeytin çekirdeğinin çok fazla yararı vardır ve birçok hastalığı tedavi etmekte de işe yaramaktadır. Zeytin çekirdeğinin bilinen ve en fazla konuşulan faydalarından bazıları aşağıdaki sıralandığı gibidir:

Zeytin çekirdeği yutmak kabızlık sorununa iyi gelip, ortadan kaldırıyor.
Mideyi ve bağırsakları rahatlatıcı bir özelliği var.
Zeytin çekirdeği yutmak hemoroide yani halk diliyle basura iyi geliyor.
Yutulan zeytin çekirdeği vücuttaki kötü kolesterolü ve tip-2 diyabet hastalarının şekerinin düşmesinde önemli rol oynuyor.
Midede fazla olan asit yüzünden yaşanan mide yanması gibi sorunlara karşı çok fayda ediyor.
Zeytin çekirdeği yutulması kanserli hücrelere karşı çok etkili oluyor.


Zeytin Çekirdeğinin Zararları

Halk arasında faydalı olarak bilinen zeytin çekirdeğinin bazı uzmanlara göre bazı zararları bulunmaktadır. O zararlardan bazıları ise şöyledir:

Mideyi yorar.
Kabızlık yapar.
Vücudu yorar.