Zeytinyağı Satın Alırken Dikkat Edin Yemeğiniz Zehir Olmasın Ürküten Haber Geldi

Zeytinyağı Satın Alırken Dikkat Edin Yemeğiniz Zehir Olmasın Ürküten Haber Geldi

Fiyatı tırmanışa geçen Zeytinyağı ve Ayçiçek yağı gündemin üst sıralarında yer almayı sürdürüyor. Gelen bir haber herkesi şaşkına çevirdi.

Türkiye yakında Ayçiçek Yağı ithal edecek. Vatandaşlar giderek artan fiyatlar konusunda tepkili. Ayçiçek ve Zeytinyağı fiyatlarındaki ürküten artış satın almakta güçlük çeken vatandaşları bu kez de dolandırıcılarla karşı karşıya bıraktı.

Eskiden telefon dolandırıcılığı revaçtayken şimdi zeytinyağı dolandırıcılığı başladı.

Adıyaman'dan gelen bir haber şaşkınlık yarattı. 350 Türk lirasına 2 teneke zeytinyağı satın alan bir vatandaş her biri 17 kilo olan zeytinyağlarını eve götürdü.

Çok ucuz olduğunu gören vatandaş seyyar satıcıdan 2 teneke yağ aldı. Ancak eve gittiğinde zeytinyağını açtığında gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü.

Teneke içerisinde yağ değil su vardı. Durumu hemen karakola bildirdi ve şikayetçi oldu. Sosyal medya gündemine düşen haber artık telefon dolandırıcılarının yerini zeytinyağı dolandırıcıları aldı paylaşımlarının yapılmasına neden oldu.

Eğer sizlerde mağdur olmak istemiyorsanız güvendiğiniz markalardan yağ almayı tercih edin. Zaten fiyatı ateş pahası olan zeytinyağını birde dolandırıcılardan veya hilecilerden satın alarak yemeğinizi zehre dönüştürmeyin.. Bu uyarıyı arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin. Adıyaman'da yaşanan bu olay gerçekten de ibretlik olsa gerek.

İlgili Haberler
En Yeniler