Zeytinyağının gün yüzüne çıkmamış bir sırrı daha ortaya çıkarıldı!

Zeytinyağının gün yüzüne çıkmamış bir sırrı daha ortaya çıkarıldı!

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan Zeytinyağı ile yapılan iki farklı kür tarifi yazımızda. Zeytinyağı mucizesinin harika etkileri sayesinde hem sağlıklı bir vücuda hızlıca kavuşmak mümkün hem de kilo vermek.

Akdeniz diyetinin en önemli besini olan zeytinyağını doğalından mutlaka tüketmek gerekiyor. Ülkemizde de yetişen ve en doğalı bulunan zeytinyağı binlerce yıldır insanoğlunun pek çok derdine şifa olduğu biliniyor. Vücudu baştan aşağı temizleyen zeytinyağı, yağ olmasına rağmen kilo vermeye bile yardımcı olan ve oldukça hafif bir besin. Enfes tadıyla kahvaltılarda da baharatlarla bile tüketilen zeytinyağı sayesinde karaciğerlerinizi temizleyebilir, sindirim sisteminizi düzenleyebilir, kilo verebilir, insülininizi düşürebilir, kabızlığınıza da çare getirebilirsiniz.

Kürü uygulamadan önce bunlara dikkat!

Zeytinyağı ile yapılan iki kür tarifi yazımızda. Zeytinyağı diyabet hastaları için insülin düşürücü bir etki göstermektedir ve limonla da tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olur. Ancak bu iki farklı kürü de yapmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Kilo vermek isteyenlerin kürü mutlaka tarifte yazılı olduğu gibi aralıklarla tüketmesi gerekiyor. Mide hassasiyeti olanların ise tüketmemesi daha iyi olacaktır.

Zeytinyağlı insülin düşürücü kür tarifi için hangi malzemeler gerekiyor?

Enfes bir tada sahip olan ve doymak için yiyebileceğiniz enfes tarif için bir kase yoğurt, bir tatlı kaşığı keten tohumu ve  iki yemek kaşığı zeytinyağı lazım olacak. Kürü yapmak ise çok basit. Malzemeleri karıştırın, hassasiyetiniz varsa yoğurdu biraz ılımasını bekleyerek tüketin. Afiyet olsun.

Zeytinyağlı zayıflama kürü için gerekli olan malzemeler;  bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı ile beraber bir su bardağı kadar da su ve yarım da limon kullanacağız.
Temiz bir kase çıkaralım ve içerisine sırasıyla su, limon ve zeytinyağını boşaltarak karıştıralım. Geceden yapacağımız bu tarifi sabah uyanır uyanmaz ilk işimiz hazırladığımız kürü içmek olmalı. Aç karnına içtiğimiz bu tarifi bir hafta sonra tekrar yapın. Sonrasında iki gün aralarla devam ettirin. Etkisini göreceksiniz....

En Yeniler