Zeytinyağının pek bilinmeyen zararı - Uzmanlar uyardı eğer 3 kaşıktan fazla yerseniz..

Zeytinyağının pek bilinmeyen zararı - Uzmanlar uyardı eğer 3 kaşıktan fazla yerseniz..

Doğamızın Şifa deposu olan zeytinyağıyla ilgili uzmanlardan önemli bir uyarı var! Her şeyin fazlası zarar diye boşa dememişler. Mutlaka bu uyarıya kulak verin..

Faydası olan bir besin gereğinden fazla tüketilirse zarar verebiliyor! Bu yüzden siz siz olun hiç bir şeyi gereğinden fazla tüketmeyin.

Bilindiği gibi son dönemde sıkça tüketilen hazır yiyecekler sağlığımızı olumsuz anlamda etkilediğinden sağlıklı beslenme programlarına ilgi artmaktadır.

Ancak sağlıklı beslenme bilinmelidir ki bir farkındalık meselesidir. Uzmanlar abur cubur gibi yiyeceklerden uzak durulmasını ifade ederken sağlıklı olarak bildiğimiz bir çok yiyecek ve içeceği de gereğinden fazla tüketmemiz konusunda uyarıyor.

Yeni Asır'da yer alan bir habere göre zeytinyağı yeryüzündeki tüketebileceğimiz en sağlıklı yağlardan birisi. Zeytinyağı bilindiği gibi zeytinin özüdür. Dünyadaki en sağlıklı meyve suyudur. Ancak zeytinyağıyla ilgili bilgiler verilirken herkes sızma zeytinyağından bahsedildiğini unutuyor.

Saf organik zeytinyağı faydalıdır. Bu yüzden kaliteli tercihler yapmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca doğal olmayan zeytinyağının günde 3 kaşıktan fazla tüketilmesi durumunda uzmanlar bazı zararları olduğuna dikkat çekiyorlar..

Aşırı zeytinyağı tüketmenin damarlarda tıkanıklığa neden olabileceğine dikkat çeken uzmanlar aynı zamanda aşırı zeytinyağı tüketimi nedeniyle vücudun yağ dengesinin bozulmasına neden olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyorlar!

Cilde uzun süreli zeytinyağı uygulamanın ise bazı yan etkileri olduğu belirtilerek tahrişlere neden olabileceğine dikkat çekiliyor. Düzenli ancak periyodik boşluklar bırakılarak uygulanması durumunda ise hiç bir zararı yoktur

Unutmayın bir şey kararında tüketilirse her zaman faydalıdır. Gereğinden fazla tüketilen her şey ise zararlıdır..