Ziraat Bankası Dev Kampanyasını Duyurdu Tam 100 Bin TL karşılıksız ödeme yapılacak

Ziraat Bankası Dev Kampanyasını Duyurdu Tam 100 Bin TL karşılıksız ödeme yapılacak

Ziraat bankası bu bölgelerde yaşayan kişiler için karşılıksız ödeme yapıyor. Karşılıksız verilecek olan tutar ise 100 BİN TL olacak. Ödemelerden faydalanmak için yapılması gereken ise...

Ziraat bankası kırsal alanda eğitim almış mezun genç nüfus için destek ödemesi kararı aldı. Tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünlerinin eğitimini meslek yüksekokullarından veya üniversitelerin bu bölümlerinden alan mezun olmuşlar için verilecek karşılıksız destek ödemesi Resmi Gazete'de duyuruldu.

Kırsalda yaşamayı taahhüt edenlere destek verilecek

“Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesine İlişkin Karar” ismi ile duyurulan proje, genç istihdama katkı sağlamak için yürürlüğe sokuldu.  2022 ile 2024 senelerinde  yaşayan ya da yaşamayı taahhüt edecek olan, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında mesleki yüksek okul ya da üniversitelerden eğitim alarak mezun olanlar için bir destek projesi başlatıldı. Buna göre ise Ziraat Bankası aracılığı ile projelerini sunan mezunlara yüz bin lira karşılıksız ödeme yapılacak.  

Hangi projelere yüz bin lira karşılıksız destek verilecek?

Hibe ödemesinden faydalanmak isteyen mezunların destekleneceği proje konuları da sınırlandırıldı. Buna göre ise hayvansal üretime yönelik olan projeler ile beraber bitkisel üretime yönelik projelerin destekleneceği duyurulurken, su ürünlerinin de üretimi ile alakalı olan projeler ve yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitkilerin üretilmesini konu alan projeler ve tüm bu ürünlerin işlenmesinde, depolanmasında ve paketlenmesinde çözüm olacak konudaki projelere destek olunacağı bildirildi.

Projeden yararlanamayacak olanlar kimler?

Verilecek olan hibeden faydalanamayacak olanlar ise üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun olmayan kişiler olarak açıklandı. Daha öncesinde hibeden destek ödemesi bir kez alan kişiler, ikinci kez hibe desteğinden yararlanamayacaklar. 

Diğer yandan hibeden faydalanamayacak olan bir kesim de aynı proje ile bakanlığın hibe programından destek alanlar, Resmi Gazetede 2 Haziran 2021 tarihinde yayınlanan karar ile ortaya kondu.

Kaynak: SÖZCÜ

En Yeniler