Zonguldak, Ereğli'de Bir Evde Çıkan Yangın 10 Kişilik Aileyi Sokakta Bıraktı

Zonguldak, Ereğli'de Bir Evde Çıkan Yangın 10 Kişilik Aileyi Sokakta Bıraktı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki katlı bir evde çıkan yangın 10 kişilik aileyi evsiz bıraktı.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2 katlı bir evde meydana gelen yangında ev kullanılmaz hala gelirken, 10 kişilik aile evsiz kaldı.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık köyünde meydana gelen yangında, Yılmaz Demir'e ait olduğu öğrenilen 2 katlı evde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Saniyeler içerisinde durdurulamaz hal alan yangını fark eden köy sakinleri kendi imkanları ile müdahale etmeye çalışırken, itfaiye ekiplerine haber verdiler. Olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri, yangına müdahalede bulundu. Yangın kontrol altına alınırken, ev kullanılmaz hale geldi.

Evde 10 kişinin ikamet ettiğini aktaran Bakırlık Muhtarı Rıza Demir, yangın sırasında evde sadece 1 kişinin olduğunu ifade etti. Yangın esansında evde bulunan bir kişiye ise seslenerek çıkardıklarını aktardı. Ayrıca Muhtar Demir, aileye kalacak yer konusunda yardımcı olduklarını söyledi.

Köy sakinlerinden Hasan Kaçmaz ise alt katta başlayan yangının, bir kaç dakika geç müdahale edilmesi nedeniyle evin kullanılmaz hale geldiğini ve köy yolunun bozuk olmasından dolayı itfaiyenin geç geldiğini aktardı. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı