• BIST 94.215
  • Altın 208,909
  • Dolar 5,3149
  • Euro 6,0726
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 20 °C

Zonguldak'ta Suriye’de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Zonguldak'ta Suriye’de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Zonguldak'ta, İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyeleri tarafından Suriye'de yaşanan olaylarda ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Zonguldak'ta, İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyeleri tarafından Suriye'de yaşanan olaylarda ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

İHH üyesi yaklaşık 100 kişi, Merkez Yeni Cami'nde kılınan ikindi namazının ardından bir araya gelerek Suriye'de yaşanan olaylarda ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından İHH gönüllüsü Sami Güçlü, basın açıklaması yaptı. Güçlü yaptığı açıklamada, "Suriye'de savaş 2011 yıllından günümüze şiddeti ve taraflar artarak, sonsuza dek sürecekmiş gibi devam ediyor. Suriye içinde 7 Milyon, Suriye dışında 3 milyonu ülkemizde barınan 5 milyon kişiyi muhacir eden, 500 bin insanın ölümüne sebep olan hiçbir islami ve insani hukuku umursamayan bu lanet savaşın ne zaman biteceği ise kimse tarafından bilinmiyor. Uluslararası toplumun duyarsızlığı Suriye'de sadece insanların öldüğü değil Dünya insanlığının da öldüğünü göstermektedir. Suriye'ye komşu olan ülkelerin de menfaat yarışına girdiği kahredici bir ortamda iyilik yapmaya çalışıyoruz. İran, Rusya, Esad büyük bir azim ve gayret ile Halep ve diğer şehirlerdeki kuşatma altında kalan silahsız insanlara karşı hain saldırılar düzenliyorlar. Katil ABD ve AB'nin baş çektiği bir gurup ise taşeron terör örgütleri ile sınır tanımadan ülkemizi ve komşu ülke topraklarını kan gölüne döndürerek katliamlarına devam ediyorlar. Canlı veya ölü enkaz altından çıkarılan çocuk ve yaralıların görüntüleri Birleşmiş Milletleri ve Güvenlik Konseyini ve insanlığı bu soykırımı önlemek için harekete geçirmedi. Bu yüzden tüm dünya özgür halkları ve Suriye halkının gerçek dostları vicdan sahibi olanlar, ahlaki gereği olarak Halep'teki ve diğer şehirlerdeki bu kabul edilemez durumu durdurmak, değiştirmek için elinden geleni yapmalıdır ama yapmadı. Rusya ile İran rejimlerini kınıyoruz. Yaptıkları tahrip ve katliamların hesabını vermeleri ve sonuçlarına katlanmaları gerekiyor. Çünkü ikisi de işgalci devlettir, ikisi de savaş suçu işlemektedir. Esad rejiminden Allah'ın yardımıyla, Suriye halkı intikamını alacaktır" şeklinde konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından gurup olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim