Avustralya'nın İki Büyük Kentinde Binlerce Kişi İsrail'in Refah'a Kara Saldırısını Protesto Etti

Avustralya'nın Sydney ve Melbourne kentinde Filistin'e destek için toplanan binlerce kişi, 'Refah'a dokunma' sloganıyla İsrail'in saldırılarını protesto etti.

Avustralya'nın İki Büyük Kentinde Binlerce Kişi İsrail'in Refah'a Kara Saldırısını Protesto Etti
Yayınlanma Tarihi : 13 Mayıs 2024 20:33

Avustralya'nın Sydney ve Melbourne kentlerinde binlerce kişi, İsrail'in Gazze'ye yönelik kara saldırısını protesto etmek için sokaklara döküldü. Göstericiler, Filistin bayrakları taşıyarak İsrail'in saldırılarını kınadı ve Refah'a yönelik kara saldırısının durdurulmasını talep etti.

Melbourne'daki protestolarda "Siyonizm ırkçılık, ırkçılık da faşizmdir" ve "Apartheid rejimi İsrail'i boykot et" gibi pankartlar taşındı.

Sydney'de ise protestocular "Gazze'deki soykırımı durdurun" yazılı bir pankart taşıyarak Sydney Üniversitesi kampüsünde Filistin'e destek için oluşturulan kampa doğru yürüdü.

Anneler Günü'nde yapılan yürüyüşlerde bazı protestocular, Gazze'deki annelerin durumuna dikkati çekti. Bir protestocu, "Anneler Günü kutlu mu olsun? Gazze'deki kız kardeşlerim çocuklarının açlık çekmesine, yanmasına ve ölmesine şahit oluyor." yazılı pankart taşıdı.

İsrail ordusu, 7 Mayıs'ta Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır'la olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurmuştu. İsrail Güvenlik Kabinesi de 10 Mayıs'ta Refah kentindeki kara saldırılarının "alanının genişletilmesine" ilişkin kararı onaylamıştı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :