Bangladeş'te Meydana Gelen Sel 42 Kişiyi Hayattan Kopardı

Bangladeş'te etkili olan şiddetli yağışlar sonucu yaklaşık 3 gündür devam eden sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 42'ye yükselirken, 3 bin 500'e yakın kişinin su kaynaklı hastalıkları yakalandığı bildirildi.

Bangladeş'te Meydana Gelen Sel 42 Kişiyi Hayattan Kopardı
Yayınlanma Tarihi : 23 Haziran 2022 02:18

Myanmar ile Hindistan'a sınır komşusu olan Orta Asya ülkesi Bangladeş'te deniz seviyesine yakın bölgelerde etkili olan şiddetli yağış sonrası meydana gelen sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 42'ye yükseldi.

Anadolu Ajansı'ndan Nuri Aydın'ın haberine göre; Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne göre, sellerde kuzeydoğu Sylhet bölgesinde 21, kuzey ve orta Mymensingh bölgesinde 18, kuzey Rangpur bölgesinde 3 kişi öldü.

Söz konusu bölgelerde son 3 günde devam eden seller nedeniyle 3 bin 400'den fazla kişi, su kaynaklı hastalıklara yakalandı.

Selden etkilenen bölgelerde insani kriz de baş göstermeye başladı. Yiyecek ve içme suyu dağıtımına ordu, donanma ve hava kuvvetleri mensupları da katıldı.

Sadece Sylhet bölgesinde 56 bin hektar çeltik tarlasında zarara yol açan selde, diğer bölgelerdeki tarım alanları da zarar gördü.

Sel, kara ve demir yollarında da ciddi hasara neden oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı