BM, Orta Doğu'da Gerginliğin Yayılmasından Endişeli

Birleşmiş Milletler (BM) Sözcüsü Stephane Dujarric, İran'ın Suriye'deki büyükelçilik yerleşkesinin hedef alınmasıyla ilgili Orta Doğu'da gerginliğin çok daha geniş alana yayılmasından büyük endişe duyulduğunu açıkladı.

BM, Orta Doğu'da Gerginliğin Yayılmasından Endişeli
Yayınlanma Tarihi : 02 Nisan 2024 21:42

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in olayın ardından yaptığı görüşmeler hakkında bilgi veren BM Sözcüsü Stephane Dujarric, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın bugün Guterres'i aradığını aktardı.

Dujarric, Genel Sekreter'in irtibatlarını sürdüreceğini belirterek "Bölgede mevcut gerginliğin çok daha büyük bir alana yayılmasından çok endişe duyuyoruz." ifadesini kullandı.

İran'ın Suriye'deki Büyükelçilik Yerleşkesinin Hedef Alınması

Dün İran'ın Şam'daki büyükelçilik yerleşkesindeki konsolosluk binasına düzenlenen hava saldırısında, İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan 2'si general rütbesinde 7 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda 6 Suriyeli de yaşamını yitirdi ve toplam ölü sayısı 13'e yükseldi. İran, saldırıyı İsrail'in düzenlediğini açıklarken Tel Aviv yönetimi sessizliğini korudu. İran, saldırıya misillemede bulunacağını duyururken ABD'yi de sorumlu tuttuklarını bildirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :