Dünyaca Ünlü Fransız Futbolcu Eric Cantona'dan İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırısına Tepki

Dünyaca ünlü eski Fransız futbolcu Eric Cantona, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerlerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı çadırlara düzenlediği saldırıya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Dünyaca Ünlü Fransız Futbolcu Eric Cantona'dan İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırısına Tepki
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2024 21:48

Eski Fransız futbolcu Eric Cantona, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerlerinden edilmiş Filistinlilere saldırıya tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından, suçluları koruyan, kınamayan ve silahlandıran ülkeleri sorguladı. İsrail ordusunun Refah kentinde düzenlediği saldırıda en az 45 Filistinli yaşamını yitirdi. Cantona'nın tepkisi, İsrail-Filistin çatışmasının insanlık dışı boyutlarına dikkat çekti.

Cantona, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Hala bu suçluları koruyacak kimse kaldı mı? Hala bu suçluları kınamayan kimse kaldı mı? Hala bu suçluları silahlandıran ülkeler kaldı mı? Hala bu duruma soykırım demeyen kimse kaldı mı? Hala böyle bir dehşet karşısında gözyaşı dökmeyen kimse kaldı mı?" sorularını yöneltti.

İsrail ordusunun, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına geçen pazar günü düzenlediği saldırıda en az 45 Filistinli hayatını kaybetmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :