Dünyaca Ünlü İngiliz Oyuncu Juliet Stevenson'dan Filistin Halkına Destek: Durum Oldukça Vahim

Dünyaca ünlü İngiliz oyuncu Juliet Stevenson, Londra'da son düzenlenen Filistin'le dayanışma yürüyüşüne katıldı. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına işaret eden Stevenson, Gazze halkının kimsenin hayal edemeyeceği ölçüde acı çektiğini belirtti.

Dünyaca Ünlü İngiliz Oyuncu Juliet Stevenson'dan Filistin Halkına Destek: Durum Oldukça Vahim
Yayınlanma Tarihi : 30 Nisan 2024 23:15

Ünlü İngiliz oyuncu Juliet Stevenson, Gazze'deki insani duruma ve Filistin halkına yönelik desteğini dile getirdi. Londra'da düzenlenen Filistin'le dayanışma yürüyüşüne katıldığını belirten Stevenson, Gazze'deki gelişmeler karşısında sessiz kalamayacağını ifade etti. Saldırılar sonucu Gazze halkının ve bölgede yaşayan diğer insanların durumunun oldukça vahim olduğunu vurgulayan oyuncu, "Gazze halkı şu an kimsenin hayal edemeyeceği ölçüde acı çekiyor" dedi.

Stevenson, 7 Ekim 2023'ten bu yana meydana gelen olayların, bölgedeki herkes için "felaket ve barbarlık" olduğunu vurguladı.

İsrail saldırılarının ülke halkına değil "iktidardaki az sayıdaki kişinin çıkarlarına hizmet ettiğini" kaydeden Stevenson, "Bu korkunç savaşın devam etmesi, İsrailliler de dahil olmak üzere, hiç kimseye fayda sağlamayacaktır. Nesiller boyunca korku içinde yaşayacaklar, nefret ve öfke nesiller boyunca devam edecek. Bütün bunlar bir felaket." diye konuştu.

Stevenson, eşi Hugh Brody'nin de Yahudi olduğunu hatırlatarak "Yahudi toplumunun güvende hissetme ihtiyacını anlıyor ve buna saygı duyuyorum. Fakat Filistin'e destek eylemleri Yahudi karşıtlığı nedeniyle değil savaş ve şiddet karşıtlığı, yaşam yanlılığı nedeniyle düzenleniyor. Umarım Yahudi topluluğu da yürüyüşümüze katılır. Kaldı ki birçok Yahudi de katılıyor." dedi.

Juliet Stevenson Kimdir?

68 yaşındaki İngiliz oyuncu Juliet Anne Virginia Stevenson, 'Mona Lisa Gülüşü', 'Diana' ve 'Ruhum Seninle' gibi birçok filmde ve dizide rol aldı.  İngiliz tiyatrosunun en prestijli ödüllerinden 'Laurence Olivier En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne sahip ünlü oyuncu Stevenson, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in verdiği Britanya İmparatorluğu Onursal Mükemmeliyet Önderliği (CBE) nişanına da layık görüldü.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :