Gazze'ye 30 TIR daha ulaştırıldı

Filistin Kızılayı, Refah Sınır Kapısı'ndan abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 30 yardım TIR'ın daha sokulduğunu ifade etti.

Gazze'ye 30 TIR daha ulaştırıldı
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2023 22:08

İsrail'in Gazze'de neden olduğu katliam devam ederken, Mısır'ın refah sınır kapısından insani yardım taşıyan 30 TIR'ın geçiş yaptığı ortaya çıktı.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ekiplerin, Mısır Kızılayı'ndan 30 tır insani yardımı, Refah Sınır Kapısı'ndan teslim aldığı belirtildi.

Tırlardan 3'ünün Uluslararası Kızılhaç Komitesi'ne, 19'unun Birleşmiş Milletler Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) ve 8'inin de Filistin Kızılayına tahsis edildiği aktarıldı.

Tırlardan 4'ünde ilaç ve tıbbi malzeme, diğerlerinde ise gıda, su ve yardım malzemesi bulunduğu kaydedildi.

İsrail'in abluka ve yoğun bombardıman altında tuttuğu Gazze Şeridi'ne şu ana kadar 451 yardım tırının ulaştığı belirtilen açıklamada, yakıt girişine ise izin verilmediği vurgulandı.

İsrail'in 7 Ekim'de başlattığı saldırılardan yaklaşık iki hafta sonra Refah Sınır Kapısı'ndan ilk kez 21 Ekim'de çoğu tıbbi malzeme ve gıda taşıyan 20 tırdan oluşan ilk yardım konvoyu Gazze Şeridi'ne giriş yapmıştı.

Muhabir: Awad Rjoob,Gülşen Topçu-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :