İletişim Başkanı Altun çok net konuştu! Türkiye, Filistin halkının yanında olacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, "Türkiye, Filistin halkının arkasında durmaya devam edecektir." diyerek İsrail'e tepki gösterdi.

İletişim Başkanı Altun çok net konuştu! Türkiye, Filistin halkının yanında olacak
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2023 21:15

İsrail'in Gazze'de devam ettirdiği katliamların ardından İletişim Başkanı Fahrettin Altun çok net konuştu ve Türkiye'nin ne olursa olsun yanında olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye, hakkı, hakikati her mecrada dile getirmeyi kendine görev bilmiştir ve Filistin sorununda adil ve kalıcı bir çözümün hayata geçirilmesi için geçmişte olduğu gibi bugün de samimiyetle çalışacak, Filistin halkının arkasında durmaya devam edecektir." ifadesini kullandı.

Altun, sosyal medya hesabından 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla İsrail'in saldırdığı Gazze'den görüntülerin de yer aldığı bir video paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin'in haklı davasında her daim Filistinlilerin yanında olduğunu vurgulayan Altun şunları kaydetti:

"Türkiye, hakkı, hakikati her mecrada dile getirmeyi kendine görev bilmiştir ve Filistin sorununda adil ve kalıcı bir çözümün hayata geçirilmesi için geçmişte olduğu gibi bugün de samimiyetle çalışacak, Filistin halkının arkasında durmaya devam edecektir. Adalet, evrensel olmayı icbar eder. Bugün bir kez daha 'Özgür Filistin' diyeceğiz."

Muhabir: Zafer Fatih Beyaz-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :