İsrail, Gazze'de 83 günde 105 gazeteciyi katletti

İsrail ordusu, şiddetli saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'nde 83 günde, 105 Filistinli gazeteciyi hunharca katletti.

İsrail, Gazze'de 83 günde 105 gazeteciyi katletti
Yayınlanma Tarihi : 28 Aralık 2023 23:02

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisinden, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahiya'da gazeteci Muhammed Hayreddin ve Ahmed Mahir Hayreddin'in ailesinin yaşadığı eve saldırı düzenlenmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

  • İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda çok sayıda kişi öldü
  • İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda can kaybı 21 bin 110'a çıktı

Açıklamada, İsrail ordusunun 2 gazeteciyi daha öldürmesiyle, Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana hayatını kaybeden gazetecilerin sayısının 105'e yükseldiği ifade edildi.

Medya Ofisinden daha önce yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'de gazetecileri "Filistin anlatısını susturmak, gerçekleri gizlemek, haber ve bilgilerin bölgesel ve uluslararası kamuoyuna ulaşmasını engellemek amacıyla kasıtlı olarak öldürdüğü" ifade edilmişti.

İsrail güçlerinin, Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Lahiya kentinde bir sivil yerleşim yerini hedef alması sonucu en az 30 Filistinli yaşamını yitirmişti.

"Hayreddin, el-Kurd ve el-Kadi" ailelerine ait evlerin de bombalandığı saldırıda, gazeteci Muhammed Hayreddin ve Ahmed Mahir Hayreddin de hayatını kaybetmişti.

Muhabir: Muhammed Emin Canik-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :