İsrail Ordusu, tartışmalı Cenin bölgesinden çekildi

2 çocuğu katleden İsrail güçleri, yaklaşık 18 saat süren baskında yolları buldozerlerle kazdı, bazı dükkanları ve evleri yerle bir etti ve şehirden çekildi.

İsrail Ordusu, tartışmalı Cenin bölgesinden çekildi
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2023 21:59

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'da üst üste baskın düzenlediği Cenin kentinden çekilme kararı aldı.

Kent merkezi ve Cenin Mülteci Kampı'nda gece saatlerinde başlattığı baskında buldozerlerle yolları kazıp bazı dükkanları yıkan ve evleri havaya uçuran İsrail güçleri, yaklaşık 18 saat sonra kentten ayrıldı.

İsrail ordusunun gece işgal altındaki Cenin'e baskın düzenleyerek Cenin Mülteci Kampı ile 3 hastaneyi kuşattığı ve Filistinlilerle çatıştığı belirtilmişti.

Filistin devlet televizyonunun haberinde yüzden fazla İsrail askeri aracı ve 7 buldozerin Cenin şehrine mülteci kampına baskın düzenlediği, Cenin Devlet Hastanesi, İbn Sina Hastanesi ve Er-Razi Hastanesi'nin ordu tarafından kuşatıldığı ifade edilmişti.

Cenin Belediye Başkanı Nidal el-Ubeydi AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun, kenti ve Cenin Mülteci Kampı'nı "kapalı askeri bölge" ilan ettiğini kaydetmişti.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Cenin'de 2 Filistinli çocuğu gerçek mermiyle vurarak öldürdüğü bildirilmişti.

Muhabir: Qais Omar Darwesh Omar,Safiye Karabacak-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :