İsrail Vahşeti Devam Ediyor: Refah Kampına Hava Saldırısı, En Az 40 Ölü

İsrail, Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) saldırıları durdurma kararına rağmen, Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kampına acımasız bir hava saldırısı düzenledi. Saldırıda en az 40 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail Vahşeti Devam Ediyor: Refah Kampına Hava Saldırısı, En Az 40 Ölü
Yayınlanma Tarihi : 27 Mayıs 2024 01:08

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail savaş uçakları, Refah'ın kuzeybatısında Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) depolarının bulunduğu bölgede yaşayan yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını bombaladı. Saldırının ardından sağlık ekipleri, aralarında kadın ve çocukların da olduğu çok sayıda Filistinlinin cenazeleri ve yaralıları hastanelere taşıdı.

Görgü tanıkları, İsrail ordusunun bombardımanının kamptaki çok sayıda çadırın yıkılmasına ve yanmasına neden olduğunu belirtti. Bu kamp, binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin yaşadığı Refah kentinde İsrail ordusunun boşaltılmasını istediği bölgede yer almıyor.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 239'u çocuk, 10 bin 93'ü kadın olmak üzere 35 bin 984 Filistinli öldürüldü, 80 bin 643 kişi yaralandı. Bu vahşet zinciri hız kesmeden devam ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :