Mahaçkale Havalimanı'ndaki olaylarla ilgili "dış müdahale" vurgusu

Kremlin Sözcüsü Peskov, Putin'in, Dağıstan'daki havalimanında yaşanan olaylarla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapacağına değinerek, "Mahaçkale Havalimanı'nda dün yaşanan olayların dış müdahalenin sonucu olduğu iyi bilinmektedir ve açıktır" dedi.

Mahaçkale Havalimanı'ndaki olaylarla ilgili "dış müdahale" vurgusu
Yayınlanma Tarihi : 30 Ekim 2023 23:14

Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'ndeki havalimanında yaşanan olayın ardından Kremlin'den herkesin beklediği açıklama geldi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'ndeki Mahaçkale Havalimanı'nda dün, İsrail'den gelen bir uçak nedeniyle protestocularla güvenlik güçleri arasında yaşanan arbedeye ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Putin'in olaylar hakkında Rusya'daki ilgili birimler tarafından bilgilendirildiğini aktaran Peskov, bu akşam Rus hükümet yetkilileri ve Rusya Güvenlik Konseyi üyelerinin de katılacağı, olaylara ilişkin geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağını söyledi.

Peskov, Dağıstan'da yaşanan arbedenin dışarıdan kışkırtıldığını belirterek, "Mahaçkale Havalimanı'nda dün yaşanan olayların büyük ölçüde dış müdahalenin sonucu olduğu iyi bilinmektedir ve açıktır." dedi.

Gazze'de yaşananların da insanları etkilediğini söyleyen Peskov, "Gazze Şeridi'nde olup bitenlerin, insanların, çocukların, yaşlıların, sağlık görevlilerinin ölümlerinin dehşetini gösteren televizyon görüntüleriyle birlikte, kötü niyetli kişilerin durumu kötüye kullanması, kışkırtması çok kolay." diye konuştu.

Dün yaşanan arbedenin ardından Mahaçkale Havalimanı'ndaki durum kontrol altına alınırken, olaylarda 20 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

Muhabir: Emre Gürkan Abay-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :