Trump'ın 'Sus Payı' Davası New York'ta Başladı! Büyük Jüri Suçlu Bulmuştu

Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında, 2016 başkanlık seçimleri sırasında ilişkide olduğu müstehcen film oyuncusu bir kadına "sus payı" ödenmesine ilişkin açılan dava, New York'ta başladı.

Trump'ın 'Sus Payı' Davası New York'ta Başladı! Büyük Jüri Suçlu Bulmuştu
Yayınlanma Tarihi : 15 Nisan 2024 21:29

Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında, 2016 başkanlık seçimleri sırasında ilişkide olduğu müstehcen film oyuncusu bir kadına "sus payı" ödenmesine ilişkin açılan dava, New York'ta başladı.Trump, Manhattan Ceza Mahkemesi'ne avukatları ile geldi.

Mahkeme salonuna girmeden önce basın mensuplarına kısa açıklama yapan Trump, "Suçsuz olduğum için burada olmaktan gurur duyuyorum. Siyasi insiyaklarla açılmış bu dava Amerika'ya hakarettir. Buna benzer bir olay daha önce hiç görülmedi. Buraya asla getirilmemeliydim." ifadelerini kullandı.

Büyük Jüri Tarafından Suçlanmıştı

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; ABD Başkanı Trump, 18 Mart 2023'te Manhattan Bölge Savcılığınca yetişkin filmlerinde oyunculuk yapan Stormy Daniels'e 2016 başkanlık seçimleri sırasında yasa dışı "sus payı" ödenmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, büyük jüri tarafından suçlanmıştı.

Trump, "sus payı" ve bununla ilgili kayıtlarda sahtekarlık yapmaktan 4 Nisan 2023'te New York'ta hakim karşısına çıkmıştı.

Kendisine yöneltilen 34 ayrı suçlamayı reddeden Trump, hakkındaki iddiaları "siyasi cadı avı" olarak nitelemiş ve suçlamaları "seçimlere müdahale" olarak gördüğünü belirtmişti.

Trump, "Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen suçlamalar nedeniyle hakim karşısına çıkan ilk eski başkan" olarak kayıtlara geçmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :