Asgari ücrete ikinci zam yapılacak mı? Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan kritik açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz." diyerek merak edilen soruya yanıt verdi.

Asgari ücrete ikinci zam yapılacak mı? Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan kritik açıklama
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2023 23:06

Tüm Türkiye asgari ücretin ne kadar olacağı nakit eklenirken, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Haziran ayında yeniden asgari ücret zammı yapılıp yapılmayacağına ilişkin sorulara yanıt verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Asgari ücretle ilgili soruya Işıkhan, "Temmuz ayında olduğu gibi ilke yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz." yanıtını verdi.

Işıkhan, asgari ücret görüşmelerinin aralık ayında başlayacağını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu. Ama ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelinebilir. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü."

Muhabir: Orhan Onur Gemici-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :