Asgari ücrette Erdoğan'dan yeni açıklama! Ekonomik denge diyerek duyurdu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen külliyedeki Kabine Toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantı sonrasında asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulundu

Asgari ücrette Erdoğan'dan yeni açıklama! Ekonomik denge diyerek duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 06 Aralık 2023 22:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında asgari ücret hakkında konuştu. Ulusalpost.com'un Anadolu Ajansı'ndan derlediği habere göre; Erdoğan toplantıda şunları söyledi:

"Deprem felaketine rağmen hiçbir insanımızı ihmal etmiyoruz. Yılbaşında ekonomik dengeyi sarsmayacak, çalışanlarımızın kayıplarını giderecek bir asgari ücret belirleyeceğiz. Komisyon görüşmeleri 11 Aralık'ta başlayacak. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi de yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefi ile süreç yönetilecek."

* Hem içerde hem de küresel düzeyde belirlediğimiz hedeflere doğru yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdürüyoruz. Hiçbir geçici sıkıntı hiçbir karanlık oyun bize engel olamayacak. Günlük hayattaki sıkıntıları aşarak karamsarlıkları darmadağın ediyoruz. Hiçbir ekonomik, mantıki ve ahlaki temeli olmayan fiyatlandırma davranışları yerini rasyonel fiyatlamalara bırakmaya başladı. Enflasyonu da yavaş yavaş kontrol altına alıyoruz.

* 2023'ün ilk 9 aylık döneminde yüzde 4,6'lık büyüme kaydettik. Kaliteli ve sürdürülebilir büyüme hedefimizde en küçük bir sapma yoktur. Önümüzdeki yılı dengeleri yeniden sağlamlaştırma dönemi olarak görüyoruz.

Etiketler :