Cem Küçük'ten asgari ücret açıklaması! Net rakam verdi

Milyonlar merakla yeni asgari ücretin ne kadar olacağını merak ederken Cem Küçük çarpıcı bir çıkış yaptı. TGRT Haber'deki Günaydın Türkiye programında 2024 ocak ayı için dikkat çeken asgari ücret zam oranını tahminini açık açık söyledi.

Cem Küçük'ten asgari ücret açıklaması! Net rakam verdi
Yayınlanma Tarihi : 23 Ekim 2023 18:57

“Asgari ücret ne kadar olacak temel soru bu” diyen Küçük, 2024 yılı için beklenen enflasyonun yüzde 33 dolaylarında, 2024 yılının ikinci yarısı için beklenen enflasyonun ise yüzde 38 olduğunu anımsattı. Küçük, “Asgari ücret zammının da bu iki verinin ortasında gerçekleşmesi bekleniyor. Yani yüzde 38 çıkarsa yüzde 40 civarında bu da aşağı yukarı 4 bin 400 lira, 15 bin küsur veya 16 bin civarında olması bekleniyor” dedi. 

YENİ YIL İÇİN ASGARİ ÜCRET TAHMİNİ

Asgari ücret zammına ilişkin konuşmasını sürdüren Cem Küçük, “Bu hesaplamalara göre kamuoyunda oluşan beklenti yüzde 35 dolaylarında. Hem hükümet kanadından yapılan açıklamalar hem de kamuoyunda oluşan fikre göre yeni yılda asgari ücretin 15 bin liranın üstüne çıkacağı tahmin ediliyor” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Cem Küçük “Mevcut plana göre yüzde 35’lik bir asgari ücret zammında ise maaşların 15 bin 400 lira seviyesine yükselmesi bekleniyor” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

Etiketler :