SEDAŞ'tan Bolu ve Düzce'de kar müdahalesi

ANKARA (AA) - Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ), Bolu ve Düzce'de yoğun kar yağışı ile mücadele etti.Şirketten yapılan açıklamaya göre, Bolu ve...

SEDAŞ'tan  Bolu ve Düzce'de kar müdahalesi
Yayınlanma Tarihi : 23 Kasım 2023 21:51

Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı Sakarya ve Bolu'da da kendini gösteriyor.

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ), Bolu ve Düzce'de yoğun kar yağışı ile mücadele etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Bolu ve Düzce bölgelerinde hafta sonu yaşanan hava muhalefeti nedeni ile teyakkuza geçen SEDAŞ ekipleri, hasar gören enerji nakil hatlarının yenilenmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, şirket, Bolu'da ormanlık alandan geçen orta gerilim enerji nakil hatlarını yol kenarına alarak Merkez Kızılağıl mevkiinde 28 direk, Mengen İlçesi, Köprübaşı mevkiinde 40 direk tesis edilmesini sağladı. Bolu Küçükkuz-Köprüce bölgesinde ise hasar gören direklerin değişimi yapıldı.

Öte yandan, Düzce bölgesinde hasar gören şebekenin bakım onarım faaliyetlerini de hızla sürdüren SEDAŞ ekipleri, zorlu hava şartlarında çalışmalarına devam ediyor.

Enerji arzının kesintisiz sağlanması için özveri ile çalışıldığını aktaran SEDAŞ yöneticileri, "Ekiplerimiz yoğun kar ve fırtına ile mücadele ederek oluşan hasarları hızla gideriyor. Şebekede bakım onarım ve yenileme çalışmalarımızın yanı sıra ormanlık alandan geçen hasar görmüş hatları iptal ederek yeni direkler tesis edilmesini sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

AA

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :