TGRT Haber'in sunucusu Cem Küçük emekli maaşlarına yapılacak zammı açıkladı

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak emekliye yapılacak zammı açıklayan hükümete yakın yazar Cem Küçük, açıklamasında net rakamı da duyurdu

TGRT Haber'in sunucusu Cem Küçük emekli maaşlarına yapılacak zammı açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 16 Kasım 2023 23:30

Gazeteci Cem Küçük, hayattan emeklinin beklediği zam haberini TGRT Haber canlı yayınında duyurdu. Küçük, daha sonra ortaya çıkan rakamı da duyurdu.

Milyonlarca emekli, gözü Ocak 2024'te yapılacak olan emekli zammına çevrildi. Zamma kısa bir süre kala Gazeteci Cem Küçük, emekliye ayrılacağını açıkladı. Küçük, yaptığı programlamayla emeklilik maaşına bu sefer kök ücrete de yapılan bir zamla ve enflasyon farkı + performans payı eklenerek %50'nin üzerinde bir zam yapılacağına işaret etti.

"11.250 TL OLACAK"

Küçük'ün dediği gibi kök ücrete zam, enflasyon payı ve performans payının bir zaman olacağı 7.500 TL'nin üzerine 3.750 TL eklenecek ve 11.250 TL olacak.

CEM KÜÇÜK'ÜN X HESABINDAN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

"Temmuz ülkede yapılan %25'lik zamanla hayal kırıklığına uğrayan emeklilerin gözlerinin yeni yılda yapıldığı zamana dönüştürüldü. Kök maaş artırılacak böylece 7.500 TL olan en düşük emekli aylığı da yükseltilecek. Enflasyon farkı ile refah payı ek süre emekliye ayrılan zam % 50'yi bulabilir. "