ABD'den Küba'daki Özel Sektöre Yönelik Kısıtlamaları Gevşetme Kararı

ABD Hazine Bakanlığı, Küba'daki özel sektör girişimcilerini desteklemek amacıyla önemli bir adım atarak bazı düzenlemelerde değişiklik yaptı.

ABD'den Küba'daki Özel Sektöre Yönelik Kısıtlamaları Gevşetme Kararı
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2024 23:00

ABD Hazine Bakanlığı, Küba'daki özel sektör girişimcilerinin ABD finans sistemine ve bazı internet tabanlı hizmetlere erişimini kolaylaştıracak düzenleme değişiklikleri yaptı. Bu değişiklik, Küba halkına ve adadaki özel girişimcilere önemli bir destek sağlayacak.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Bakanlıktan yapılan açıklamada, Küba halkına ve bağımsız özel sektör girişimcilerine desteği artırmaya yönelik bazı düzenlemelerde değişiklik yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, Küba vatandaşı olan bağımsız özel sektör girişimcilerine çevrimiçi ödeme platformları dahil olmak üzere ABD'de banka hesapları açma ve uzaktan kullanma izni verildiği kaydedildi.

Kübalı girişimcilerin sosyal medya platformlarını, video konferans, oyun ve e-öğrenme platformları ile otomatik çeviri, web haritaları ve kimlik doğrulama hizmetlerini kullanmalarına da olanak tanınacağı belirtilen açıklamada, Küba menşeli yazılım ve mobil uygulamaların da ABD'den üçüncü ülkelere ihracatına izin verileceği, bunun bağımsız Kübalı girişimcilerin yazılımları ile mobil uygulamalarını küresel uygulama mağazalarında sunma kabiliyetlerini genişleteceği ifade edildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :