Dev Otomobil Şirketi Küçülmeye Gidiyor! Yüzlerce Kişi İşsiz Kalacak...

Fiat Chrysler Automobiles ile Fransız PSA Grubunun 2021 yılında birleşmesinden oluşan Stellantis grubu, verimlilik ve maliyet optimizasyonu kapsamında çalışanlarının yüzde 2'sinin işine son verileceğini bildirdi.

Dev Otomobil Şirketi Küçülmeye Gidiyor! Yüzlerce Kişi İşsiz Kalacak...
Yayınlanma Tarihi : 22 Mart 2024 22:44

Yenilikçi mobilite çözümleri sunan, çok uluslu bir otomotiv şirketi olan ve Amerikan holdingi Fiat Chrysler Automobiles ile Fransız PSA Grubunun 2021 yılında birleşmesinden oluşan Stellantis, ABD'de mühendislik, teknoloji ve yazılım birimlerindeki çalışanlarının yüzde 2'sinin işine son verileceğini bildirdi.

Stellantis'ten yapılan açıklamada, otomobil endüstrisinin dünya çapında benzeri görülmemiş belirsizliklerle ve artan rekabet baskılarıyla karşı karşıya kalmaya devam ettiğine dikkati çekilerek, şirketin verimliliği artırmak ve maliyet yapısını optimize etmek için kararlar almayı sürdürdüğü ifade edildi.

Sıkı organizasyonel incelemelerin ardından ABD'deki mühendislik, teknoloji ve yazılım iş gücünün yaklaşık yüzde 2 azaltılmasının onaylandığı belirtilen açıklamada, işten çıkarmaların 31 Mart'tan itibaren geçerli olacağı kaydedildi.

Açıklamada, bu eylemlerin rekabet avantajı için gereken kritik becerileri koruyacağı ve kaynakları daha iyi ayarlayacağı vurgulandı.

ABD basınında çıkan haberlerde, işten çıkarmaların yaklaşık 400 çalışanı kapsadığı aktarıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :