Emekli bayram ikramiyeleri için masadaki 3 seçenek belli oldu

Emekli bayram ikramiyeleri için masadaki 3 seçenek belli oldu. Bu gelişme milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiriyor.

Emekli bayram ikramiyeleri için masadaki 3 seçenek belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 08 Şubat 2024 21:20

Emeklilerin bayram ikramiyesi konusundaki beklentileri ve merakları sonunda netlik kazanmaya başladı. 

Sabah'ta yer alan habere göre, emekli ikramiyesi ile ilgili masada 3 seçenek var. Seçeneklerden 2'sinin öne çıktığı konuşuluyor.

Bu formüllerden birisi kabul edilip TBMM'ye yasa teklifi verilecek ve emekliler 2024 yılında ikramiyelerini zamlı olarak alacaklar.


Emekli ikramiyelerindeki artış için en güçlü formüllerden bir tanesi yüzde 50 artış oldu. Eğer bu ihtimal gerçekleşirse emekliler 3 bin lira bayram ikramiyesi alacak. Böylece Temmuz emekli maaşı zammı öncesi tüm emekliler hesaplarında 6 bin lirayı görmüş olacak.

İKİNCİ FORMÜL


Emekliler yılına özel artışla ikramiyelerin yüzde 100 artırılması en güçlü seçenek olarak masada bulunuyor. Eğer bu ihtimal gerçekleşirse emekli ikramiyesi 4 bin liraya çıkacak. İki ikramiye toplamıyla beraber 2024 yılında tüm emekliler 8 bin lira ödeme almış olacak.

ÜÇÜNCÜ FORMÜL


Cumhuriyet ikramiyesi 5 bin lira olarak uygulandı. Son formül ise bu rakamın bayram ikramiyeleri için de uygulanması oldu. Bu senaryo gerçekleşirse 2024 yılında emekliler yılına özel 10 bin lira ödeme yapılmış olacak.

Etiketler :