Tekstil devi 455 milyon lirayı peşin ödeyen holdinge apar topar satıldı

1957'de Kayseri'de Boydak Holding adıyla kurulan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TMSF kontrolüne geçip adı değiştirilen holding bünyesinde 2019'da 30 milyon TL yatırımla kurulan Doqu Home resmen satıldı. Satın alan holding bakın hangisi oldu

Tekstil devi 455 milyon lirayı peşin ödeyen holdinge apar topar satıldı
Yayınlanma Tarihi : 07 Temmuz 2024 22:29

Patronlardunyasi.com sitesindeki habere göre; 1957'de Kayseri'de Boydak Holding adıyla kurulan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TMSF kontrolüne geçip adı değiştirilen holding bünyesinde 2019'da 30 milyon TL yatırımla kurulan Doqu Home'nin satışı resmen gerçekleşti.

DEV HOLDİNG ÖDEMEYİ PEŞİN YAPTI

Egeli 100 iş insanının bir araya gelerek kurduğu Anadolu Güçbirliği Holding'e 455 milyon TL ödeme yaparak Doqu Home markasını satın aldı. 

Eski adı Boydak Holding olan fakat 15 Temmuz darbe girişiminin ardından sahiplerinin FETÖ ile ilişkileri sebebiyle TMSF’ye devredilip adı Erciyes Anadolu Holding olarak değişen holdingin bünyesindeki tekstil şirketi Doqu Home, Egeli iş adamlarının kurduğu Anadolu Güç Birliği Holding Anonim Şirketi'ne satıldı. 

2019 yılında Kayseri’de kurulan ve ev tekstili sektöründe faaliyet göstermekte olan Doqu Home,  yatak odası tekstili, banyo grubu tekstili, bebek grubu tekstili ve aksesuar ürün grubunda üretim ve tedarik yapıyor.

whatsapp-image-2024-07-03-at-215359.jpg

TMSF 8 MART’TA İHALEYE ÇIKMIŞTI

Şirket, TMSF tarafından 8 Mart'ta ihale yoluyla satışa sunulmuştu. 

TMSF fon kurulu ve Rekabet Kurumu tarafından onaylanan satışta, Anadolu Güç Birliği Holding Anonim Şirketi bedeli peşin olarak ödedi.

2019’DA 30 MİLYON TL YATIRIMLA HİZMETE GİRMİŞTİ

Bellona, İstikbal ve Gümüşsüyü halı markalarının satıldığı mağaza, 2019 yılında 30 milyon TL tutarında bir yatırımla hizmete girmişti.

MUHAMMEN BEDEL 455 MİLYON TL OLARAK BELİRLENMİŞTİ

TMSF, İstiklal Mobilya ev tekstili markası Doqu Home’daki yüzde yüz olan payını açık ihale usulüyle satışa çıkarmış ve Doqu Home'un muhammen bedeli 455 milyon TL olarak belirlenmişti.

İHALEYİ KAZANAN ANADOLU GÜÇBİRLİĞİ HOLDİNG

Egeli işadamlarının oluşturduğu Güçbirliği, özelleştirilen şirketlere talip olma, büyük ihalelere katılma ve dış ticaret amaçları ile başta tekstil olmak üzere turizm, bankacılık, marketçilik, inşaat ve taahhüt işleri gibi değişik sektörlerde de faaliyet gösteriyor. 

Tek şirket çatısı altında 100 işadamının katılımı ile kurulan Anadolu Güçbirliği Holding, Türkiye’de bu alandaki ilk örnek olma özelliğini de taşıyor.