Whatsapp'a Erişim Sorunu Devam Ediyor! İlk Açıklama Geldi...

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a dünya genelinde erişim sorunu yaşanmaya devam ederken, şirketten ilk açıklama geldi.

Whatsapp'a Erişim Sorunu Devam Ediyor! İlk Açıklama Geldi...
Yayınlanma Tarihi : 03 Nisan 2024 23:58

WhatsApp'a TSİ 20.47 itibarıyla erişim sorunu yaşandığı, Downdetector verilerine göre kullanıcılar tarafından bildirilmeye başlandı. Dünya genelinde binlerce kullanıcının etkilendiği erişim sorunları, Türkiye'de de görüldü. Bu durum, WhatsApp kullanıcılarının iletişimde yaşadığı aksaklıklara neden oldu. Sorunun giderilmesi için WhatsApp yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Kullanıcılar, sosyal medya platformlarında yaşadıkları sorunları paylaşarak, WhatsApp'ın erişim sorununu giderme sürecini bekliyor.

WhatsApp tarafından X sosyal medya platformundan yapılan açıklamada, "Şu anda bazı kişilerin sorun yaşadığını biliyoruz, mümkün olan en kısa sürede herkes için işleri yüzde 100'e döndürmek için çalışıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da X'ten yaptığı paylaşımda, "Whatsapp servislerinde global bir hizmet kesintisi olduğu Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezimiz tarafından raporlanmıştır. Ekiplerimiz süreci takip etmektedir. Vatandaşlarımız yerli ve milli uygulamalarımızla kesintisiz iletişime devam edebilir." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :